Reklama

W kierunku inwestycji

Opublikowano:
Autor:

W kierunku inwestycji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatnia działalność międzysesyjna burmistrza Sanoka upłynęła pod znakiem inwestycji. Na ostatniej sesji Tadeusz Pióro poinformował radnych o potencjalnych inwestorach i działaniach na terenie miasta.

W okresie między sesjami burmistrz omówił wraz z Krzysztofem Majchrem, dyrektorem Zespołu Elektrowni Wodnych w Solinie oraz Ernestem Nowakiem, burmistrzem miasta i gminy Zagórz problem zatoru na rzece Osławie oraz zagadnienie ujęcia na Zasławiu i jego dalszego przeorganizowania.

Spotkał się również z z prezesami firm spoza terenu województwa, którzy są zainteresowani inwestowaniem na terenie Sanoka.

- Nie chciałbym na tym etapie podawać nazw tych firm - mówił burmistrz i zaznaczył, że mogą pojawić się niespodzianki w tym temacie, które prawdopodobnie omówi na kolejnej sesji.

Wraz z wiceburmistrzem Stanisławem Chęciem rozmawiali z dyrektorami szkół podstawowych i gimnazjów o przygotowaniach do reformy oświatowej.

Oprócz tego włodarz spotkał się ze Stowarzyszeniem Rodu Kątskich w Sanoku w celu opracowania wspólnych działań. Omówieniu współpracy miasta i powiatu sanockiego poświęcono spotkanie ze starostą Romanem Koniecznym. Natomiast z Henrykiem Przybycieniem, dyrektorem sanockiego szpitala, włodarz dyskutował nad planowanymi działaniami inwestycyjnymi w placówce.
 
W trakcie swojego sprawozdania burmistrz wspomniał również o czwartym miejscu Sanoka w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju wśród podkarpackich samorządów.

- Przypominam, że na koniec 2014 roku zobowiązania wymagalne w mieście stanowiły prawie 3 mln zł, a na koniec 2015 roku nadwyżka budżetowa wynosiła 5 mln zł. To było podstawą do zajęcia 4. miejsca. Wyprzedziły nas Krosno, Rzeszów i Mielec - informował.

Więcej w 8 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE