Reklama

Reklama

V Ekumeniczny Przegląd Pieśni Paraliturgicznej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 23 wrz 2019 10:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielne popołudnie 22 września w cerkwi prawosławnej pw. Św. Trójcy w Sanoku odbył się już piąty Ekumeniczny Przegląd Pieśni Paraliturgicznej.

Podczas tegorocznego przeglądu, można było posłuchać przepiękne pieśni cerkiewne w wykonaniu chórów miejscowych jak i przyjezdnych. Wystąpiły chóry  z Sanoka takie jak Chór Parafialny  z cerkwi prawosławnej  pod kierownictwem dyrygentki  Pani Marianny Jarej oraz większości sanoczan już znany chór "WIDYMO". Gościnnie wystąpiły Chór Parafialny z parafii prawosławnej w Morochowie oraz chór "DOBRYNA" z Białegostoku. 

Tegoroczny przegląd odbył się w duchu ekumenicznym, poprzez obecność zaproszonych gości: ks. Roman Froń, ks. Piotr Rymarowicz , ks. Mikołaj Kostecki, ks. mitrat Julian Feleńczak , ks. mitrat Bazyli Zabrocki oraz ks. Marek Gocko. Władze Miasta Sanoka oraz zaproszonego burmistrza Pana Tomasza Matuszewskiego reprezentował Pan Bogdan Struś.

Przegląd prowadził gospodarz cerkwi prawosławnej w Sanoku ks. mitrat Jan Antonowicz a wprowadzenie do utworów po ukraińsku i po polsku wykonywało rodzeństwo Aleksandra i Bogdan Marczakowie. W otoczeniu przepięknych ikon i malowideł cerkiewnych pieśni rozbrzmiewały jak anielskie śpiewy, które przenosiły słuchaczy w nadzwyczajny stan błogości a swoimi dźwiękami sprawiły, że ich dusza była bliżej Boga i Anielskich zastępów. Przez półtorej godziny słuchacze podziwiali pieśni wywodzące się z różnych regionów Polski, od Podkarpacia po Podlasie. 

Mamy nadzieję,  że Ekumeniczny Przegląd Pieśni Paraliturgicznych będzie odbywał się corocznie i wpisze się na stałe w kalendarz imprez sanockiego społeczeństwa, które miejmy nadzieję będzie miało coraz to większą świadomość o wielokulturowości swojego miasta. Z naszej strony już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich - mówią organizatorzy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.