Reklama

UWAGA! Spadający śnieg z dachów

Opublikowano:
Autor:

UWAGA! Spadający śnieg z dachów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja apeluje do przechodniów, idących chodnikiem wzdłuż budynków, aby zwracali uwagę na spadający z dachu śnieg. Chwila nieuwagi może zakończyć się nieszczęściem. Przypominamy, że odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości.

Dodatnia temperatura oraz opady deszczu sprawiają, że zalegający śnieg topnieje. Widać to szczególnie na drogach, ale również na chodnikach. Zwisające z dachu sople lodu, z których kapie woda, są zagrożeniem dla przechodzących osób. Dlatego policja apeluje, aby piesi idący wzdłuż budynków zwracali uwagę na to, co dzieje się nad ich głowami. Zanim zatrzymamy się przed sklepową witryną sprawdźmy, czy jesteśmy bezpieczni.

Również kierujący samochodami, którzy parkują samochody w pobliżu budynków, powinni się zorientować, czy w trakcie ich nieobecności spadający z dachu śnieg bądź lód nie uszkodzi ich pojazdu.

Przypominamy także, że odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości. Jest to bardzo ważne nad chodnikami i w miejscach, gdzie odbywa się ruch ludzi i samochodów. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. hipermarkety, hale targowe i sportowe oraz magazyny.

 

KPP Sanok

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE