Reklama

UWAGA PROTEST! Czy mieszkańcy podsanockich wiosek obronią swój „kawałek ojczyzny”?

Opublikowano:
Autor:

UWAGA PROTEST! Czy mieszkańcy podsanockich wiosek obronią swój „kawałek ojczyzny”? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie ustają głosy sprzeciwu wobec planowanego rozszerzenia granic Sanoka kosztem sąsiednich wsi. Mieszkańcy Zabłociec, Trepczy i Bykowiec we wspólnie nagranej piosence zobrazowanej teledyskiem postulują o pozostawienie im ich „kawałka ojczyzny". Czy Rząd wysłucha protestujących, którzy zostali zignorowani przez władze lokalne i wojewódzkie?

Teledysk do piosenki pt. „Nasz kawałek ojczyzny" w serwisie Facebook i YouTube dotarł łącznie do ponad pięćdziesięciu tysięcy odbiorców. Wywołuje też reakcje internautów w postaci licznych udostępnień i komentarzy. Autorzy piosenki chcą w ten sposób ponownie zwrócić uwagę organów decyzyjnych na problem poszerzenia granic Sanoka.

Wiosną tego roku w konsultacjach społecznych mieszkańcy sołectw w przeważającej większości zagłosowali za pozostaniem w administracji Gminy Wiejskiej Sanok. Przy frekwencji wynoszącej w tych wsiach średnio powyżej 70% przeciwko przyłączeniu do miasta zagłosowało kolejno 98,88% (Bykowce), 99% (Trepcza) i 97,06% (Zabłotce).

Mimo wyników konsultacji wojewoda podkarpacka, Ewa Leniart pozytywnie zaopiniowała przyłączenie dwóch z trzech sołectw - Bykowce i Zabłotce. Inną opinię na temat zmian granic administracyjnych Sanoka mają organizacje samorządowe: Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej oraz Związek Powiatów Polskich. Obydwie opowiedziały się przeciwko tej inicjatywie.

Natomiast Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego (KWRiST) podczas posiedzenia z 22 lipca w związku z dużymi różnicami zdań, nie zajęła stanowiska dotyczącego projektu poszerzenia granic administracyjnych Sanoka. Opinia KWRiST – organu pomocniczego Rady Ministrów, który służy wypracowaniu wspólnego stanowiska Rządu i samorządów terytorialnych – jest istotnym, lecz nie decydującym głosem w sprawie. Ostateczna decyzja należy do Rady Ministrów i ma zapaść do końca lipca bieżącego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy