Reklama

Uwaga mieszkańcy Zagórza i Posady w Sanoku: SPGK przeprowadzi okresowe chlorowanie i płukanie miejskiej sieci wodociągowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Uwaga mieszkańcy Zagórza i Posady w Sanoku: SPGK przeprowadzi okresowe chlorowanie i płukanie miejskiej sieci wodociągowej - Zdjęcie główne

SPGK przeprowadzi okresowe chlorowanie i płukanie miejskiej sieci wodociągowej | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakład Wodociągów i Kanalizacji pragnie poinformować, że w dniach 22 - 27 maja 2023 roku planowane jest przeprowadzenie okresowego chlorowania oraz płukania miejskiej sieci wodociągowej, która jest zasilana ze Stacji Uzdatniania Wody w Zasławiu.

Woda jest nieodzownym elementem naszego codziennego życia, a jej jakość jest priorytetem dla Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. W celu utrzymania bezpiecznej i czystej wody konieczne jest regularne przeprowadzanie działań takich jak chlorowanie i płukanie sieci wodociągowej. 

 

Proces chlorowania ma na celu dezynfekcję wody, eliminację drobnoustrojów i zapewnienie bezpiecznego korzystania z wody pitnej. Niemniej jednak efektem ubocznym tego procesu może być pewna zmiana w smaku i zapachu wody. Zakład Wodociągów i Kanalizacji zapewnia, że te zmiany nie są szkodliwe dla zdrowia i nie stanowią zagrożenia natury zdrowotnej.

Ważne jest, aby mieszkańcy wiedzieli, jak postępować w przypadku obecności nadmiaru chloru w dostarczanej wodzie. Jeśli zauważycie nadmierną ilość chloru, zaleca się krótkotrwałe gotowanie wody przez kilka minut. To proste działanie pozwoli usunąć nadmiar chloru i przywrócić naturalny smak i zapach wody. Po 27 maja w wodzie nie będzie już zwiększonej dawki chloru.

Po zakończeniu procesu dezynfekcji i płukania sieci wodociągowej przeprowadzone zostaną badania w celu potwierdzenia, że zawartość chloru w wodzie spełnia wymogi stawiane przez Ministerstwo Zdrowia, zgodnie z Rozporządzeniem z dnia 7 grudnia 2017 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Jest to dodatkowe zabezpieczenie mające na celu zapewnienie mieszkańcom czystej i zdrowej wody do spożycia.

Ogłoszenie dotyczy odbiorców zamieszkujących na terenie Miasta i Gminy Zagórz oraz dzielnicy Posada w Sanoku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie niedogodności, które mogą wyniknąć w związku z przeprowadzanymi czynnościami chlorowania i płukania sieci wodociągowej. Ważne jest, aby mieszkańcy mieli świadomość tych działań i zrozumieli, że mają one na celu zapewnienie im czystej i bezpiecznej wody.

Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z porad i zaleceń przedstawionych przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w celu minimalizacji ewentualnych niedogodności i korzystania z wody o najwyższej jakości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy