Reklama

UWAGA! Ciała obce w herbatce dla niemowlaków. Nie podawajcie jej dzieciom!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay/GIS

UWAGA! Ciała obce w herbatce dla niemowlaków. Nie podawajcie jej dzieciom! - Zdjęcie główne

foto pixabay/GIS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Państwowa Inspekcja Sanitarna otrzymała skargę konsumenta, w której poinformował o obecności ciał obcych w herbatce dla dzieci powyżej ósmego miesiąca życia. Po przeprowadzonej kontroli potwierdzono zgłoszone zanieczyszczenie herbatki i wydano opinię, że spożycie produktu przez najmłodszych konsumentów może wiązać się z ryzykiem zdrowotnym.

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: Humana Herbatka owocowa z ekstraktem z owoców po 8 miesiącu, 200 g

Numer partii: 73033 C56

Data minimalnej trwałości: 29.11.2023

Wyprodukowano dla Humana Poland Sp. z o.o., Plac Konesera 6 lok. B.3, 03-736 Warszawa przez firmę ARTIFEX INSTANT S.R.O. z Republiki Czeskiej.

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:


Firma Humana Poland Sp. z o.o., przekazała do wszystkich sieci handlowych, które zakupiły produkt ze wskazanej partii prośbę o natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży i zabezpieczenie produktów w magazynach i na poziomie sklepów. Sporządzono dokładne zestawienie rozchodu produktów ze wskazanej partii.

Ponadto wdrożono czynności wyjaśniające u producenta pod nadzorem służb sanitarnych z Republiki Czeskiej oraz dodatkowo wzmocniono procedury kontroli produkcji.

Humana Poland Sp. z.o.o. w pełni współpracuje z Organami Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które monitorują działania podjęte przez podmiot.

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy