Reklama

Dzisiaj utrudnienia na drogach w związku z V etapem "Orlen Wyścig Narodów 2023”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Lang Team

Dzisiaj utrudnienia na drogach w związku z V etapem "Orlen Wyścig Narodów 2023” - Zdjęcie główne

Już w niedzielę Orlen Wyścig Narodów 2023 | foto Lang Team

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w najbliższą niedzielę odbędzie się w naszym regionie V etap "Orlen Wyścig Narodów 2023”. W związku z tym wydarzeniem niektóre ulice Sanoka, Leska i miejscowości ościennych będą czasowo wyłączone z ruchu. Policja ostrzega i prosi o dostosowanie się do zaleceń funkcjonariuszy, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem bezpośrednio na poszczególnych odcinkach trasy peletonu.

W najbliższą niedzielę miłośnicy kolarstwa będą mieli okazję uczestniczyć w spektakularnym wydarzeniu sportowym. Wyścig "ORLEN WYŚCIG NARODÓW", w którym weźmie udział około 150 zawodowych kolarzy, przyciągnie uwagę mieszkańców Sanoka i okolicznych miejscowości. Trasa przejazdu została dokładnie zaplanowana, a drogi, którymi poruszają się kolarze, zostaną całkowicie zamknięte i wyłączone z ruchu. Aby zapewnić bezpieczeństwo i płynność przejazdu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku oraz strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych będą pełnić służbę zabezpieczającą.


O godzinie 9:50 zaplanowany jest uroczysty start wyścigu na ulicy Rynek w Sanoku. Następnie kolarze wyruszą ulicami 3 Maja, Kościuszki, Rymanowską, Rondem Beksińskiego, Krakowską i Okulickiego. O godzinie 10:00 rozpocznie się już oficjalna część wyścigu na ulicy Okulickiego w Sanoku. Kolarze będą kontynuować swoją trasę, przemierzając kolejno miejscowości Prusiek, Niebieszczany, Poraż, Zagórz, Tarnawa Dolna i Tarnawa Górna. Około godziny 10:40 planowany jest wjazd na teren powiatu leskiego, a konkretnie do miejscowości Huzele.

 

Aby zapewnić bezpieczeństwo i sprawny przebieg wyścigu, ruch na wymienionych ulicach Sanoka oraz w poszczególnych miejscowościach będzie czasowo zamknięty w godzinach od 9:00 do 11:00. Policjanci będą odpowiedzialni za kierowanie ruchem i wskazywanie drogi objazdowych. Wszystkich uczestników ruchu drogowego apeluje się o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy zabezpieczających wyścig, co zapewni płynność i bezpieczeństwo przejazdu.

Miejscowość Lesko również nie będzie obojętna na to sportowe wydarzenie. Policjanci z Leska będą pełnić służbę zabezpieczającą trasę przejazdu kolarzy. Trasa ta będzie przechodzić przez Huzele, Lesko, Glinne, Uherce Mineralne, Orelec i Bóbrkę. Następnie kolarze dotrą do miejscowości Łobozew, gdzie wkroczą na teren powiatu bieszczadzkiego.

Warto zaznaczyć, że drogi będące częścią trasy wyścigu zostaną całkowicie zablokowane i wyłączone z ruchu. Utrudnienia będą obowiązywać od około godziny 10:15 do około godziny 11:30. Dopiero po przejeździe pilota zamykającego koniec wyścigu nastąpi ponowne otwarcie ruchu.

Organizatorzy i służby porządkowe apelują do kierowców oraz pieszych uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności, wyrozumiałości oraz stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy. Wszystko to ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom wyścigu i mieszkańcom, którzy będą śledzić to ekscytujące wydarzenie sportowe.

Wyścig "ORLEN WYŚCIG NARODÓW" zbliża się wielkimi krokami, a organizatorzy oraz służby porządkowe przygotowują się do zapewnienia bezpieczeństwa i płynności przejazdu kolarzy. Zamknięcie i wyłączenie z ruchu dróg, odpowiednia organizacja ruchu oraz obecność policji i straży pożarnej mają na celu zapobieżenie ewentualnym incydentom i utrzymanie porządku podczas wyścigu. Apeluje się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wyrozumiałość i ostrożność oraz ścisłe przestrzeganie poleceń funkcjonariuszy, aby ten sportowy spektakl przebiegł sprawnie i bezpiecznie dla wszystkich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy