Reklama

Uroczystość Symboliki Zawodu Pielęgniarki - „Czepkowanie” [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku po raz piętnasty odbyła się Uroczystość Symboliki Zawodu Pielęgniarki tzw. „czepkowanie”. To niezwykle istotny element kształcenia i identyfikacji zawodowej studentów kierunku pielęgniarstwo.

Tegoroczna uroczystość odbyła się w Centrum Sportowo-Dydaktycznym PWSZ. Do Symboliki Zawodu Pielęgniarki przystąpiło 42 studentów II roku. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, duchowieństwo, dyrektorzy szpitali, dyrektorzy domów pomocy i opieki społecznej, przedstawiciele Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Krośnie oraz władze uczelni, nauczyciele akademiccy, pracownicy uczelni, studenci wraz z rodzinami.

Uroczystość otworzyła Rektor Uczelni doc. dr Elżbieta Cipora, która w swoim wystąpieniu podkreślała, że pielęgniarstwo to zawód, nauka i sztuka. To wymagający i trudny zawód o wymiarach filozoficznym, społecznym i etycznym.  Życzyła wszystkim studentom jak najwyższych wyników w nauce, a praca zawodowa jaką podejmą w przyszłości była zgodna z ich oczekiwaniami i przynosiła jak najwięcej satysfakcji i radości.

Po przemówieniach zgromadzonych gości, studenci przystąpili do uroczystego ślubowania oraz otrzymali czepki, które są symbolem zawodu, jaki chcą wykonywać w przyszłości. Uroczyście odśpiewali także hymn pielęgniarski, rozpoczynający się od jakże pięknych słów tożsamych z zawodem pielęgniarki:  „W świat niesiemy swe serca gorące, najpiękniejsze głosimy idee, aby ludziom dać pokój i słońce, by cierpiącym przywrócić nadzieję…”

Uroczystość „czepkowania” była także okazją do wręczenia dyplomów i podziękowań dla studentów podejmujących działania o charakterze naukowym w Studenckim Kole Naukowym Pielęgniarek oraz współpracujących z Powiatowym Centrum Wolontariatu w Sanoku.

Wykład na temat centrum symulacji medycznych oraz ich roli w kształceniu studentów wygłosiła dr hab. 
n. o zdrowiu Mariola Głowacka – Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PWSZ w Płocku.

Końcowym, ale niezykle miłym akcentem uroczystości była część artystyczna, którą zaprezentowały studentki II roku kierunku pielęgniarstwo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zorganizowania i uświetnienia tej uroczystości. Dziękujemy Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Krośnie za ufundowanie czepków pielęgniarskich i nagród książkowych. Życzymy wszystkim studentom, aby przyjęty symbol pielęgniarstwa przypominał w każdej sytuacji o zobowiązaniach, jakie podjęli z dniem wyboru zawodu i aby wytrwałość i gotowość służenia potrzebującym stała się dla nich życiowym powołaniem. Gratulujemy!

 

 

 

Źródło i foto: PWSZ w Sanoku

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE