Reklama

Uroczystość I Komunii Świętej w parafii pw. Chrystusa Króla w Sanoku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj (22 maja) o godz. 13:00 dzieci z klas trzecich przystąpiły do I Komunii Świętej w parafii pw. Chrystusa Króla w Sanoku.

Przyjdź, zostań przy mnie!

 Drogie dzieci pierwszokomunijne!

 Jezus mówi dzisiaj do was: „Przyjdź tu do mnie! Przyjdź, idź ze mną!” I do tego dodaje: „Przyjdź, zostań przy mnie!”. Chcemy pozostać przy Jezusie – jak to zrobić? Musimy po prostu być Jemu wierni.

Zatem musimy o Nim myśleć. Myślimy wtedy, kiedy się modlimy. Niech nie będzie żadnego dnia bez modlitwy porannej. Żadnego dnia bez modlitwy wieczornej. Żadnego dnia bez modlitwy przy stole.

Kiedy dzisiaj, w Białą Niedzielę usiądziecie do posiłku przy stole, niech nie zabraknie tam modlitwy.

Pozostać z Jezusem to znaczy tez szukać Jego bliskości. Będąc w drodze , na wycieczce, możecie zrobić przerwę i w kościele odwiedzić Zbawiciela w sakramencie utajonego. Możecie też w dzień powszedni przyjść na mszę św. , wielką radość Jezusowi sprawicie. Pozostać przy Jezusie znaczy być Jemu wiernym. On czeka na ciebie w każdą niedzielę. Chce ci dać na twoją drogę dobre słowo. On chce w każdą niedzielę przyjść do twojego serca i obdarować cię swoją łaską. Każdej niedzieli chce On dać ci na drogę swoje błogosławieństwo.

 Drodzy bracia i siostry!

 Jezus dzisiaj woła nas wszystkich na nowo: „Przyjdź tu do mnie! Przyjdź, idź ze mną!, Przyjdź, pozostań przy mnie!” Taki dzień jest wielkim darem. Taki dzień pozwala nam przemyśleć nasze życie. Przypomina nam o odpowiedzialności za nasze dzieci i ich przyszłość. Pomóżmy tym dzieciom, by one słuchały słów Jezusa, by szukały Jego bliskości, by pozostały w Jego miłości. One są zdane na nas, na naszą pomoc i wsparcie, na każdego z nas. O tym nie możemy zapomnieć.

 Amen.

- fragment kazania Dziekana Ludwiga Gschwinda z okazji I Komunii Świętej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy