reklama

Uczniowie z Tyrawy Wołoskiej realizują innowacyjne projekty informatyczne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościUczniowie Szkoły Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej kontynuują swoją pasję do projektowania i eksperymentowania z nowoczesnymi technologiami. Tym razem, pod opieką nauczyciela Macieja Szadkowskiego, uczestniczyli w projekcie edukacyjnym, który połączył świat mikrokontrolerów z zastosowaniami w codziennym życiu. Dzięki ich zaangażowaniu i kreatywności powstały innowacyjne rozwiązania dotyczące inteligentnych domów.
reklama

 

reklama

Sukcesy poprzednich projektów

Uczniowie z Tyrawy Wołoskiej mają już za sobą udane projekty związane z eksploracją kosmosu i programowaniem mikrokomputerów Raspberry Pi. W ramach wcześniejszych inicjatyw, wspieranych przez Europejską Agencję Kosmiczną i brytyjską Fundację Raspberry Pi, uczestnicy pracowali nad programem, który działał na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. To doświadczenie stanowiło solidną podstawę do kolejnego projektu.

Projekt "Czas cyfrowej codzienności - mikrokontrolery we współczesnym domu"

W tegorocznym projekcie edukacyjnym, uczniowie z klas ósmych skupili się na wykorzystaniu mikrokontrolerów w inteligentnym domu. Podczas dwuletniego programu "Laboratoria Przyszłości" uczniowie zyskali możliwość zakupu mikrokontrolerów i urządzeń współpracujących. Ich wyborem był mikrokomputer Raspberry Pi Pico.

reklama

Innowacyjne mikroprojekty

Pod opieką nauczyciela Macieja Szadkowskiego uczniowie stworzyli trzy odrębne mikroprojekty: klimatyzację i ogrzewanie, inteligentne oświetlenie oraz system alarmowy. Wykorzystując mikrokontrolery Raspberry Pi Pico i różne czujniki, uczniowie opracowali systemy zarządzania temperaturą, oświetleniem i bezpieczeństwem w inteligentnym domu.

Programowanie i drukowanie 3D

W ramach projektu uczniowie nauczyli się programowania mikrokontrolerów w języku Micropython oraz projektowania obiektów do druku 3D. Szkoła w Tyrawie Wołoskiej zakupiła dwie drukarki 3D, które umożliwiły uczniom tworzenie własnych projektów i prototypów. Drukowane elementy, takie jak statywy i obudowy, służyły do budowy urządzeń dla inteligentnego domu.

reklama

Prezentacja projektu odbyła się 20 czerwca, podczas której uczniowie zaprezentowali swoje osiągnięcia społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom, w tym wicestaroscie sanockiemu Januszowi Cecule. Młodzi uczestnicy podkreślili, że udział w projekcie dał im szansę poznania nowych technologii i zainspirował do dalszego eksplorowania tego obszaru. Ich praca i zaangażowanie są nie tylko dowodem na sukces projektu, ale również na rozwój pasji związanych z innowacjami technologicznymi.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo