Porozumienie podpisali rektor Uczelni dr inż. Mateusz Kaczmarski oraz dyrektor Muzeum Marcin Krowiak. Obydwie instytucje do tej pory stale ze sobą współpracowały, ale była to współpraca nieformalna. Teraz sformalizowali swoje wspólne działania.
Uczelnia Państwowa w Sanoku jest publiczną uczelnią zawodową, kształcącą od ponad dwudziestu lat na studiach pierwszego i drugiego stopnia (licencjackich, inżynierskich, magisterskich) oraz jednolitych studiach magisterskich wyłącznie o profilu praktycznym, zgodnie z potrzebami otoczenia społeczno-gospodarczego.
Ważnym elementem naszej tożsamości jest miastotwórczy sens istnienia Uczelni, która na stałe wpisała się w jego krajobraz, będąc otwarta na współpracę z wieloma podmiotami, kształtując tym samym kontekst społeczny miasta i regionu. Podobnie jak miało to miejsce przy okazji porozumienia podpisanego z Muzeum Historycznym, jedną z naszych intencji jest zwiększenie zainteresowania ofertą Muzeum studentów naszej Uczelni. Nie bez znaczenia są także działania promujące naukę, kulturę i sztukę. Muzeum Budownictwa Ludowego jest doskonałym miejscem promocji Uczelni przy okazji organizacji imprez plenerowych, z których chętnie korzystają mieszkańcy miasta i regionu
– argumentuje rektor Uczelni.
Muzeum Budownictwa Ludowego prezentujące architekturę i sztukę ludową Bojków, Łemków, Pogórzan oraz Dolinian z rynkiem galicyjskiego miasteczka z przełomu XIX i XX w., sektorem poświęconym wydobyciu ropy naftowej w Galicji to największa tego typu placówka w Polsce i jedna z największych w Europie. Corocznie odwiedza je blisko 160 tysięcy turystów. Od stycznia bieżącego roku funkcję dyrektora pełni w nim Marcin Krowiak.
Zależy nam, aby Muzeum było instytucją kultury rozpoznawalną nie tylko wśród turystów, ale także mieszkańców miasta i regionu, w tym młodego pokolenia. Właśnie współpraca z uczelnią daje nam możliwość szerszego odziaływania na nich, między innymi w kontekście wspólnego organizowania konferencji naukowych, wzajemną wymianę wydawniczą oraz działania i wydarzenia promocyjne, które w ciągu roku organizujmy w Skansenie
– wyjaśnia dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.