Reklama

Turyści biją rekordy

Opublikowano:
Autor:

Turyści biją rekordy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Długi majowy weekend już za nami. Nie zawiodła aura oraz turyści. Tegoroczna majówka była bardzo udana nie tylko ze względu na słoneczną pogodę, ale również dlatego, że była rekordowo długa.

Turyści, którzy zdecydowali się spędzić długi majowy weekend w naszym regionie, niejednokrotnie wybierali możliwość zabawy na świeżym powietrzu podczas pieszych wędrówek oraz w muzeach, czego dowodem są statystyki.

Muzeum Historyczne w Sanoku

Muzeum Historyczne od 28 kwietnia do 6 maja odwiedziło  5001 osób. Między 28 a 30 kwietnia na sanockim zamku przebywało ponad tysiąc osób. W maju liczba odwiedzających znacznie wzrosła. Muzeum dla turystów przygotowało liczne udogodnienia oraz możliwość tańszego zwiedzania, jak chociażby bilety rodzinne. Sanockie muzeum  jest jedyną placówką, która posiada prawa autorskie do dzieł Zdzisława Beksińskiego i dysponuje najcenniejszą w kraju kolekcję ikon. W swoich zasobach posiada cenne zbiory sztuki sakralnej Kościoła rzymskokatolickiego, ceramiki pokuckiej, sztuki współczesnej, militariów, sarmackiej sztuki portretowej oraz archeologicznych znalezisk.

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Sanocki Skansen również cieszył się dużą popularnością podczas długiego weekendu. Odwiedziło go  8709 osób. Od 28 do 30 kwietnia liczba odwiedzających wyniosła 2068, natomiast od 1 do 6 maja liczba turystów lawinowo wzrosła i wyniosła 6641.

- Bardzo cieszy nas liczba odwiedzających sanocki Skansen - mówi dr Hubert Ossadnik z działu oświatowo-promocyjnego MBL. - Są muzea, które podczas całego roku nie mogą poszczycić się taką frekwencją jak nasza placówka tylko podczas długiego majowego weekendu - dodaje.

MBL jest  największym skansenem w Polsce. Muzeum przedstawia ponad 100 obiektów budownictwa drewnianego z XVII-XX wieku. Na terenie Parku Etnograficznego znajduje się okazała ekspozycja malarstwa ikonowego pt. "Ikona karpacka", licząca  ponad 220 ikon z XV-XX wieku.

Majówkowy napływ turystów

Turyści nie zawiedli też w Bieszczadach. Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego poinformowała, że w Bieszczadach padł rekord frekwencji odwiedzających.

- Informujemy o bardzo wysokiej frekwencji odwiedzin Parku, jaką odnotowano w systemie tradycyjnej i automatycznej rejestracji ruchu turystycznego. W okresie 13-30 kwietnia na szlakach odnotowano 25,2 tys. osób, zaś w okresie 1-6 maja - 43,9 tys. Od piątku 27 kwietnia do niedzieli 6 maja w czterech miejscach wjazdu do Parku: Bereżki, Tarnawa Niżna, Nasiczne, Wetlina zanotowano 28,3 tys. samochodów, z czego ponad 48 procent z kierunku Wetliny.

3 maja został osiągnięty najwyższy wynik w całej 20-letniej historii pomiaru dobowej frekwencji notowanej. Po szlakach poruszało się 10,9 tys. osób. W tym dniu w granice Parku wjechało ponad 4,9 tys. aut, a ze szlaków pieszych i przy punktach informacyjno-kasowych zostało zebranych 78460 litrów odpadów stałych segregowanych oraz komunalnych. Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego dziękuje wszystkim turystom za przestrzeganie zasad zwiedzania i dodaje, że Park podejmuje trudne zadanie przy tak ogromnym natężeniu ruchu turystycznego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE