Reklama

Trzeba pukać

Opublikowano:
Autor:

Trzeba pukać - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Inwestycje drogowe w powiecie leskim, zaplanowane na najbliższych kilka lat, przekraczają wartość 55 mln zł. - Myślę, że to jest dobra informacja - posumował starosta Andrzej Olesiuk. - Oczywiście, trzeba pukać i cały czas za tym wszystkim chodzić.Podczas sesji Rady Powiatu Leskiego 26 września starosta omówił działalność własną i zarządu powiatu z okresu między sesjami.

Prowadzone były rozmowy na temat współpracy Zakładów Opieki Zdrowotnej Leska i Ustrzyk Dolnych.

Zarząd powiatu przyznał dofinansowania m.in. 300 zł na festyn parafialny w Uhercach Mineralnych, 500 zł dla stowarzyszenia "Natchnieni Bieszczadem" w Cisnej, które promuje powiat, 300 zł na festyn przy parafii Bóbrka.

Przyznano też dwa większe dofinansowania. 3 tys. zł otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Uhercach na zakup strojów.
- Mieliśmy duży kłopot z zabezpieczeniem zespołów ludowych podczas Agrobieszczadów - uzasadniał tę decyzję starosta. - Czyniliśmy starania, żeby ściągnąć koła gospodyń z trochę szerszego terenu. KGW z Uherzec zabezpieczało obsługę w punkcie kateringowym. Zarząd podjął decyzję o takiej formie podziękowania za dobrą współpracę i w ramach podtrzymania jej na przyszłość.

Zarząd sfinansował również zakup kompletu strojów za 1300 zł dla nowo powstałej drużyny piłkarskiej dziewcząt w klubie sportowym Sanovia Lesko, z zastrzeżeniem, że na koszulkach znajdzie się logo powiatu.

Andrzej Olesiuk uczestniczył też w uroczystościach w Starej Wsi koło Brzozowa, poświęconych żołnierzom wyklętym.
Pod koniec czerwca podczas Forum Obszarów Wschodnich, zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski w Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, starosta leski zabierał głos w sprawie sieci komunikacyjnej na terenie Bieszczadów.
Wziął też udział w uroczystości zorganizowanej w Warszawie przez ośrodek rolniczy, który typuje najlepsze produkty regionalne w całej Polsce. Z terenu Bieszczad wyróżniono drezyny rowerowe z Uherzec.

Spotkał się również kilkakrotnie z Bogdanem Tarnawskim, dyrektorem Oddziału GDDKiA w Rzeszowie. Rozmowy dotyczyły modernizacji dróg w powiecie leskim. Efekty to planowany remont drogi od Leska do Glinnego i powstanie chodnika wzdłuż niej, a także przebudowa części tej drogi. Od "Słodkiego Domku" w kierunku Sanoka na długości ok.1 km będzie kładziona nowa nawierzchnia. Planowana jest też przebudowa ronda. Wniosek w tej sprawie jest obecnie procedowany, "pnie się w górę", według słów starosty, który zapewniał: "pilnujemy tego". Prowadzono również pierwsze rozmowy na temat budowy w przyszłości obwodnicy Leska.

Więcej w 41 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE