Reklama

Trwa budowa ścieżki rowerowo-pieszej nad Sanem [ZDJECIA]

Opublikowano: czw, 8 sie 2019 12:39
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ścieżkę z nawierzchnią asfaltową zaprojektowano wzdłuż ulicy Rybickiego, od parkingu przy Muzeum Budownictwa Ludowego do istniejącej ścieżki pieszo – rowerowej przy „Sosenkach”, jej długość to 724,95 m (szerokość - 2,4 m).

W ramach zagospodarowania brzegów Sanu powstaną dwa punkty widokowe o całkowitej powierzchni 193m2 – ich nawierzchnia zostanie wykonana z prefabrykowanych i perforowanych płyt betonowych.
Nad rzeką będzie można przysiąść na ławkach, umocowanych na betonowych fundamentach – 38 takich ławek zostanie ustawionych już wkrótce, w ich sąsiedztwie staną kosze na śmieci (30 sztuk). Powstanie także 9 okrągłych – bezpiecznych i wygodnych - palenisk o średnicy ok. 2 metrów. 

Po ustawieniu elementów tzw. „małej architektury” przyjdzie czas na renowację i pielęgnację zieleni oraz sadzenie drzew i krzewów. W planach – posadzenie ponad 3 tysięcy drzew i krzewów.

Zamówienie realizowane jest w ramach działania 2.5. Poprawa jakości środowiska miejskiego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (2. typ projektów: Rozwój terenów zieleni w miastach i ich obszarach funkcjonalnych).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE