Reklama

Trucking Girl z Podkarpacia uhonorowana własną lalką Barbie Shero

Opublikowano:
Autor:

Trucking Girl z Podkarpacia uhonorowana własną lalką Barbie Shero - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od czterech lat Firma Mattel uhonorowuje wyjątkowe i inspirujące kobiety z całego świata, przez stworzenie lalki Barbie wzorowanej na wybranej osobie, udowadniającej małym dziewczynom, że mogą być kim chcą, bez względu na wszystko. Tego roku Firma Mattel doceniła Iwonę i jej zawód odznaczając ją wyróżnieniem Barbie Shero.

Barbie Shero to połączenie angielskich słów "she" - ona oraz "hero" - bohater. Co roku Firma Mattel wybiera jedną kobietę, która swoją nadzwyczajną postawą, może dawać przykład małym dziewczynkom. Pierwszą kobietą uhonorowaną Barbie Shero była Zendaya Coleman, amerykańska aktorka, tancerka, piosenkarka i modelka. Kolejne lalki odwzorowano m.in. na malarce Fridzie Kahlo, pilotce Amelii Earhart, matematyczce Katherine Johnson i szablistce Ibtihaj Muhammad.

Iwona Blecharczyk ma 32 lata, pochodzi z podkarpackiej miejscowości Kosztowa. Pracowała początkowo jako krawcowa, kierowca busa, następnie była nauczycielką angielskiego w szkole. Taka praca jednak jej nie satysfakcjonowała. Nie chciała unieszczęśliwiać siebie i uczniów. Wiedziała, że chce jeździć tirami, więc podjęła decyzje o wyrobieniu potrzebnych kursów i jak najszybszej zmianie pracy, na swoją wymarzoną. Teraz jest zawodowym kierowcą tira.

Obraz może zawierać: 7 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

 

Przejechała całą Europę, relacjonując swoje podróże na YouTube, które obejrzało już kilka milionów osób. Na Facebook'u i Instagramie śledzą ją tysiące osób. Przyjęte zostało, że kierowcami tirów są mężczyźni, a kobiety do prowadzenia się nie nadają. Dlatego Iwona była postrzegana dość dziwnie i trudno było jej się przebić. Wciąż na co dzień mierzy się ze stereotypami daje siłę kobietom na codzienną walkę ze stereotypami. 

 

– Prawda jest taka, że ja nie jestem jedyną kobietą kierowcą ciężarówki. Takich jak ja są tysiące. Każda z nas codziennie staje do walki ze stereotypami. Każda z nas codziennie spotyka się z wielkim zdziwieniem. Z pytaniami typu "Gdzie jest kierowca?". Niektóre z nas są nawet matkami. To one właśnie swoją ciężką pracą i później w domu dowodzą, że są prawdziwymi „sheroes”. My i nasze rodziny, dość często słyszymy, że jesteśmy tirówkami. Ta lalka podsumowuje wszystko, co udało nam się wspólnie wypracować – powiedziała Iwona Blecharczyk 

 

 

SOCIAL MEDIA IWONY: 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE