Reklama

Teraz jest tutaj Jezioro Solińskie. Budowa zapory wodnej zmieniła to miejsce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Solina-wspomnienia/FB

Teraz jest tutaj Jezioro Solińskie. Budowa zapory wodnej zmieniła to miejsce - Zdjęcie główne

foto Fot. Solina-wspomnienia/FB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Teraz możemy cieszyć się z wypoczynku nad pięknym Jeziorem Solińskim. Żeby jednak tak się stało konieczne było wysiedlenie trzech tysięcy osób i zatopienie kilku wiosek. Zapraszamy na wycieczkę w przeszłość. Zobacz co teraz jest na dnie Jeziora Solińskiego!

budowie zapory solińskiej szeroko pisaliśmy kilka dni temu. Żeby zre­ali­zo­wać, tą pełną roz­ma­chu kon­cep­cję, po­trzeba było po­świę­ce­nia ogrom­nego te­renu i wszystkiego co tam się znajdowało. Wysiedlono trzy tysiące osób. Chcąc, nie chcąc mu­siały one prze­pro­wa­dzić się do wy­żej po­ło­żo­nych miej­sco­wo­ści, co nie było ła­twe. Jak wspo­mi­nają dawni miesz­kańcy: "Kto miał dom mu­ro­wany, do­sta­wał mniej­sze od­szko­do­wa­nie. Kto z ko­lei miesz­kał w drew­nia­nym, mógł li­czyć na o wiele więk­sze. Do dziś nie wia­domo na ja­kich za­sa­dach były one przy­zna­wane mó­wili."

CZYTAJ TAKŻE:

Nie oszczędzano domów, niszczono także kościoły, cerkwie oraz cmentarze. W Wołkowyi wysadzono kościół i (...) CZYTAJ DALEJ - ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy