Reklama

Szwejkiem na Słowację

Opublikowano:
Autor:

Szwejkiem na Słowację - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami początek wakacji i pierwsze wakacyjne kursy weekendowego pociągu Polregio "Wojak Szwejk" z Sanoka do słowackich Medzilaborec.

Pociąg pokonuje częściowo trasę Pierwszej Węgiersko-Galicyjskiej Kolei Żelaznej, która została wybudowana w XIX w. Przekracza granicę tunelem pod Przełęczą Łupkowską, a następnie wjeżdża na teren Słowacji. Końcowy przystanek na trasie przejazdu to niewielkie miasteczko Medzilaborce, w którym znajduje się jedyne w Europie muzeum Andy`ego Warhola, amerykańskiego artysty pochodzącego z łemkowskiej rodziny.

W niedziele "Wojak Szwejk" wyjeżdża ze stacji Rzeszów Główny o godzinie 5.54 i dociera do Medzilaborec o 10.23. Wyjeżdża stamtąd w drogę powrotną o 17.48 i dociera do Rzeszowa na 22.05.

W soboty do powyższego rozkładu jazdy dochodzi dodatkowy kurs tego pociągu z Medzilaborec (odjazd o 10.31) do Sanoka, dokąd przyjeżdża o 12.16. Stąd, po kilkugodzinnym postoju, o 15.50 wyjeżdża znów na Słowację i dociera o 17.35 do Medzilaborec. Powrót do Rzeszowa następuje według niedzielnego grafiku.

Jak mówi Jan Prawelski z Przewozów Regionalnych sp. z o.o., jest to świetna propozycja dla osób podróżujących w Bieszczady, Beskid Niski oraz odwiedzających położony na północy Słowacji Kraj Preszowski. Ich rozkład jazdy został stworzony z myślą o turystach z Podkarpacia oraz innych regionów Polski, dzięki dogodnym przesiadkom w Rzeszowie.

Na stacji Rzeszów Główny pociąg skomunikowany jest z pociągiem TLK "Karpaty" (Gdynia Gł. przez Warszawę Centralną, Częstochowę i Kraków) oraz z IC "Chełmoński" z Przemyśla. Pasażerowie podróżujący Intercity "Karpaty" mogą przesiąść się także w Jaśle i Zagórzu.

Warto zajrzeć na polsko-słowacką stronę internetową www.wojakszwejk.eu, na której znajdziemy wykaz punktów, w których każdy podróżujący pociągiem "Wojak Szwejk" na podstawie biletu kolejowego może otrzymać rabat.

Szczegółowy rozkład jazdy nowych pociągów można też sprawdzić w wyszukiwarce połączeń kolejowych na stronie rozkład-pkp.pl. Bilet normalny w najkorzystniejszej cenowo taryfie podkarpackiej z Rzeszowa do Łupkowa (stacja graniczna) kosztuje jedynie 21,8 zł, a uczniowie i studenci płacą za podróż jeszcze mniej. Aby dojechać do słowackiej stacji Medzilaborce, wystarczy dokupić bilet o wartości 1 euro.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE