Reklama

Szkolenie funkcjonariuszy Policji oraz Państwowej Straży Rybackiej

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkolenie zostało zorganizowane przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i przeprowadzone we współpracy Policji, Państwowej Straży Rybackiej, Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego (przedstawiciele Beata Pieszczoch, Szczepan Pączek), Szpitala Powiatowego w Lesku ( Dyrektor Robert Płaziak) oraz Szpitala Powiatowego w Sanoku (Dyrektor Grzegorz Panek, Naczelna Pielęgniarek Katarzyna Kruczek oraz Oddziałowy SOR Lesław Jonarski).

Celem szkolenia było doskonalenie z zakresu posługiwania się bronią palną, środkami przymusu bezpośredniego, taktyk i technik interwencji, a także udzielania pierwszej pomocy. W ramach zajęć  funkcjonariusze i przedstawiciele służb mogli wymieniać się własnymi doświadczeniami, związanymi z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej podczas resuscytacji krążeniowo oddechowej, w stanach nagłych, poszkodowany po urazie oraz poszkodowanych pod wpływem alkoholu lub substancji psychoaktywnych.

 

Realizowano również jedną z możliwie najtrudniejszych do wykonania interwencji, czyli ewakuacja rannego z zagrożonej ogniem strefy. Medycyna pola walki, radzenie sobie ze stresem podczas prowadzenia ognia, strzelając amunicją bojową, a przy tym opatrywanie rannego i jego ewakuacja jest priorytetem podczas szkoleń funkcjonariuszy służb. Ponadto podczas zajęć utrwalano nabyte umiejętności z techniki posługiwania się bronią palną, przeszukanie pomieszczeń, sposoby i poruszanie się z bronią palną.

 

Zajęcia prowadzone były przez instruktorów Komendy Powiatowej Policji w Lesku, Oddziału Prewencji Policji z Rzeszowa jak również Centralnego Biura Śledczego Policji. Finałem trzydniowych warsztatów był egzamin składający się z dwóch części - testu wiedzy oraz przeprowadzenie symulowanej interwencji.

 

Uczestnikom szkolenia w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie gratulacje złożył mł. insp. Piotr Kluz - Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Lesku podinspektor Grzegorz Koczera oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Rybackiej w Rzeszowie Irena Gierus.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy