Reklama

SZCZAWNE: Otwarcie przestrzeni Makerspace, czyli miejsca spotkań i rozwijania umiejętności

Opublikowano: wt, 23 lis 2021 16:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już jutro w Pracowni Orange w Szczawnem odbędzie się otwarcie kreatywnej przestrzeni do spotkań, tworzenia i rozwijania umiejętności. Organizatorzy wydarzenia zapraszają mieszkańców do wspólnego świętowania.

Pracownia Orange w Szczawnem działa przy Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Szczawnem od 2018 roku. Jest to multimedialna świetlica, której celem jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie ich cyfrowych kompetencji i stworzenia przestrzeni wspólnych działań.

Już jutro odbędzie się symboliczne otwarcie kreatywnej przestrzeni do spotkań, tworzenia i rozwijania umiejętności pod nazwą Makerspace. Pracownia pozyskała cztery profesjonalne maszyny do szycia oraz drukarkę 3D.

Będzie to miejsce dostępne dla wszystkich zainteresowanych, a tych mniej ciekawych mamy nadzieję zainspirować i zachęcić do odwiedzenia nas

- mówi Magdalena Hulicka z Gminnego Ośrodka Kultury w Komańczy.

Projekt „Makerspace w Pracowniach Orange” realizowany jest dzięki pozyskanemu  grantowi z Fundacji Orange przy wsparciu FabLab w Gdańsku, a jego celem jest upowszechnianie dostępu do nowych technologii, rozwój kompetencji cyfrowych, oraz rozwijanie umiejętności i pasji mieszkańców lokalnej społeczności.

Organizatorem projektu ,,Makerspace w Pracowniach Orange” jest Fundacja Orange, partnerem jest Stowarzyszenie Społeczno- Kulturalne na Rzecz Rozwoju Wsi Szczawne i Kulaszne, Gmina Komańcza, Gminny Ośrodek Kultury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.