Reklama

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW: Pandemiczny parking na Placu Harcerza. Czy jest potrzebny? [FOTO]

Opublikowano: ndz, 3 maj 2020 16:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do naszej redakcji wpływają liczne sygnały na temat parkingu tymczasowego (na czas pandemii) na Placu Harcerza w Sanoku. Mieszkańcom ten pomysł magistratu wydaje się dziwny, zwłaszcza że ruch na mieście znacznie osłabł, a w niedalekiej odległości są dwa, zupełnie puste parkingi.

Poniżej publikujemy niektóre z sygnałów czytelników, jakie wpłynęły na naszą skrzynkę mailową. 

"- Chcę poruszyć temat żywo komentowany wśród mieszkańców Sanoka. A mianowicie chodzi mi o PLAC HARCERSKI. Nawet w święto pracy władza nie daje nam odetchnąć. Wczoraj po dłuższej nieobecności wybrałam się do centrum i cóż ze zdumieniem widzę...Nasz Plac Harcerski, jedyny i położony w centrum przy parku stał się ...parkingiem!! Była podobno tablica / teraz jej nie ma/, że parking jest bezpłatny, to chętnych nie brakuje, bo parę metrów niżej są płatne. Co to jest? Dla kogo? Wieść niesie, że dla urzędników. Jak miło. Plac znany z wszelkich uroczystości, z nasadzonymi drzewami pamiątkowymi, miejscem spaceru wielu Sanoczan, w tym matek z małymi dziećmi czy seniorów. Panie burmistrzu, nawet jak się nie jest Sanoczaninem, to trzeba z racji funkcji utożsamiać się z miastem i mieszkańcami i kolejny raz zapytam - kto Panu doradza?  A wracając do parku - został już pokaleczony dostatecznie wiele razy, by teraz Sanoczanie tak zostawili ten kuriozalny pomysł. Nieważne, na krótko, na długo, zupełnie bez racji! I proszę, nie chcę słuchać pokrętnych wypowiedzi, że tak być musiało itp bo parkingi poniżej przy ulicy Mickiewicza i podziemny pustawe / sprawdzone/. Kiedy tyle się mówi o ochronie przyrody, ekologii, planecie. Mam nadzieję, że natychmiast znikną samochody z Placu Harcerskiego, dlatego też postanowiliśmy sprawę nagłośnić szerzej. Chcemy, aby to miejsce odzyskało swój dawny charakter. Dziwimy się bardzo, że nie zareagowali harcerze i Przewodniczący Rady Miasta, bo tę nazwę Plac otrzymał na Stulecie Sanockiego Harcerstwa w 2011r. "

" - Chciałbym zwrócić uwagę i prosić o publikację mojego "sygnału". Uważam, że należałoby skończyć z tym parkingiem na placu Harcerza, to miejsce na spacery i odpoczynek, a nie na samochody. Komu to potrzebne? A może by tak na rynek z tym pomysłem? Harcerze do działania albo zmienić nazwę placu, bo to nie przystoi!!"


" - Zwracam się do Państwa z rażącym problemem, jaki obserwujemy obecnie w Sanoku. Na myśli mam parking na Placu Harcerskim, w samym centrum miasta, gdzie codziennie spaceruję z dziećmi i naszymi seniorami. To durny pomysł, robić tam parking, gdzie obok są dwa duże parkingi! Proszę o publikację i poruszenie tematu, może ktoś z Radnych sprzeciwi się temu pomysłowi? "

 

To były sygnały czytelników a co myślą o tym pomyśle samorządowcy? 

 

Piotr Uruski

" - Mieszkańcy, którzy rozmawiali ze mną o utworzeniu parkingu na Placu Harcerskim, nie kryli najdelikatniej rzecz ujmując zdziwienia decyzją władz miasta. Dobrze powiedział jeden z nich, nie kryjąc oburzenia, że to tak jakby na płycie rynku w Sanoku zrobić obecnie parking. Ludzie dziwią, że nie udostępniono możliwości parkowania samochodów np. na parkingu wielopoziomowym, który świeci pustkami."

 

 

 

 

 

Sławomir Miklicz

" - Wydaje się, że udostępnienie Placu Harcerskiego na potrzeby parkingu to nie jest najlepszy pomysł.  W czasie, kiedy wiele firm wprowadziło pracę zdalną, ruch, także ten samochodowy, w centrum miasta jest stosunkowo nieduży. Dlatego nie zauważyłem, aby w tym czasie pojawiał się problem z parkowaniem. Przeznaczenie tego placu jest zupełnie inne i przez parkujące tam samochody stracił on znacząco na swojej funkcji. Myślę, że ilość miejsc parkingowych w okolicy centrum na ten moment jest zupełnie wystarczająca i przekwalifikowanie Placu Harcerskiego na parking w niczym nie pomogło mieszkańcom w walce  z koronawirusem."

 

 

Damian Biskup

"- Dziwi mnie decyzja władz miasta o niezwolnieniu z opłat na parkingu wielopoziomowym, który stoi prawie pusty. Oczywiście należy zadość uczynić osobom, które zapłaciły abonament za cały rok z góry, ale można to było zrobić odpowiednio przenosząc w czasie ich abonament np na rok 2021 z gwarancją miejsca postojowego. Przypomnę tylko, że powiat sanocki wzorem innych samorządów już na początku pandemii podjął decyzje o niepobieraniu opłat na ulicy Kościuszki, dając tym samym możliwość bezpiecznego podjechania autem prywatnym do różnych instytucji. Co do samego parkowania na Placu Harcerskim, nie byłoby to potrzebne, jakby parking wielopoziomowy był bez opłat."

 

Sprawdziliśmy sąsiednie parkingi, rzeczywiście są puste, co widać na zdjęciach, sprawdzimy również w tygodniu i pokażemy, jak sytuacja wygląda. 
Może magistrat weźmie pod uwagę głosy mieszkańców i skończy z parkowaniem na Placu Harcerskim? Wszak dewiza burmistrza brzmi: "Wszystko dla mieszkańców". 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE