Reklama

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW: Dziki na obwodnicy Sanoka [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW: Dziki na obwodnicy Sanoka [VIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj na naszego redakcyjnego maila dostaliśmy wiadomość od jednego z naszych czytelników, użytkownika nowo oddanej do użytku obwodnicy. Porusza on bardzo ważny temat dla wszystkich użytkowników tej trasy.

Szanowna Redakcjo,

Jeszcze przed otwarciem na sanockiej obwodnicy można było zauważyć dzikie zwierzęta, lisy, sarny, a w szczególności dziki, które ryją skarpy przy pasie drogowym. Jako mieszkańcy pod sanockich wsi w pobliżu obwodnicy oraz użytkownicy drogi regularnie jesteśmy w stanie obserwować co się dzieje w okolicy tego ciągu komunikacyjnego.
Kilka dni temu znów udało się spotkać dziki chodzące po jezdni, a jednego z nich nagrać telefonem.
Warto zauważyć, że zwierzyna porusza się na całej długości obwodnicy w poprzek oraz wzdłuż drogi, która przecięła naturalne szlaki migracyjne pomimo wybudowanych przejść dla niej przeznaczonych. Głównie zauważyć to można tam, gdzie przejście jest ułatwione rzadszym ustawieniem barier.
Znaków A-18b "uwaga dzikie zwierzęta" nie ustawiono wcale, a nawet gdyby się pojawiły nie rozwiąże to problemu pojawiających się na drodze zwierząt, natomiast ograniczenie prędkości poniekąd mija się z celem, być może powodem wszystkiego jest zbyt mała ilość lub zbyt mała wielkość przejść dla zwierząt.
W załączniku jako dowód przesyłamy zdjęcie oraz film, a zarazem apelujemy o publiczną informację o sytuacji panującej na nowo wybudowanej drodze, gdzie ruch jest spory, prędkość samochodów duża, oświetlenie znikome, widoczność słaba, a co za tym idzie ogromne ryzyko kolizji z dzikim zwierzęciem.
Jednocześnie w imieniu wszystkich użytkowników sanockiej obwodnicy prosimy o rozwiązanie problemu przez odpowiedzialne za nią organy.
Z góry dziękujemy.

Z poważaniem kierowcy i użytkownicy obwodnicy Sanoka.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE