Reklama

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW: Czy ktoś może wreszcie odśnieżyć Sanok? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Otrzymujemy liczne telefony i wiadomości mailowe od mieszkańców Sanoka z prośbami o nagłośnienie faktu, że na drogach osiedlowych zalega śnieg. Tworzy on niebezpieczne koleiny, z których nie sposób normalnie wyjechać. Samochody "tańczą" na drodze i wypadają bez kontroli na drogi główne. Zalegający śnieg może również być przyczyną urazów kończyn dolnych, jak podnoszą mieszkańcy.

Rubryka "Sygnały czytelników" jest rubryką naszych czytelników, w której mogą zwrócić uwagę na problemy, z jakimi się borykają, jakie ich trapią. Wszystkie wiadomości publikujemy w wersji oryginalnej, bez ingerencji w tekst autora. Każdemu czytelnikowi, który zgłasza sygnał, gwarantujemy anonimowość


Czytaj także:    Zima w zimie? Skutecznie uśpiła czujność wszystkich! [ZDJĘCIA]

Oto niektóre z sygnałów czytelników na temat zalegającego śniegu: 

- Czy jest szansa nagłośnienia sprawy o nieodśnieżonych drogach miejskich? Np. ul. Ogrodowa jest nieodśnieżana od czwartku, mimo telefonów ponaglających. Następuje zjawisko zadeptywania, wciąż padającego śniegu a na torze jazdy wytworzyła się ogromna koleina, tak głęboka, że uniemożliwia jazdę samochodom z mniejszym prześwitem. Drze się podwoziem aż przykro. 

- Na wyjeździe z ulicy Dembowskiego jest koleina, której pokonanie jest bardzo kłopotliwe. Wjeżdżając w nią, kierowca musi zaczekać, aby jezdnia była zupełnie pusta, gdyż nie wiadomo gdzie wyląduje samochód podczas wyjazdu z niej. Przecież mamy zarządzających w spółdzielni mieszkaniowej, czy oni nie widzą, co się dzieje na ich podwórku? Brakuje ludzi? Umowa o dzieło i trzeba, to trzeba! 

- Na ulicy Sadowej zalegający śnieg uniemożliwia minięcie się dwóch dużych pojazdów. Wczoraj (14 lutego) byłem świadkiem jak samochód osobowy, utknął z autobusem miejskim podczas wymijania się. Druga sprawa to wsiadanie do autobusu. Jak seniorzy, którzy już nie mają siły skakać, mają do nich wsiadać? Muszą jedną nogą wejść w koleiny do kolan! To fakt, że sytuacja jest ciężka, ale chyba nie możemy rozkładać rąk mówiąc "Nikt się nie spodziewał tyle śniegu" - wszak mamy zimę. To, że w latach ubiegłych zimy były skąpe w śnieg, nie jest żadnym usprawiedliwieniem.

- Jechałem dzisiaj trasą od Zagórza do Sanoka. Jestem zdziwiony, że na wioskach jest lepsza droga niż w samym Sanoku. To trochę dziwna sytuacja. Nie można zaparkować samochodu, do wielu parkingów wjazdy są utrudnione, czyżby zima w lutym kogoś zaskoczyła? 

- Dzisiaj (sobota 13 lutego) byłem świadkiem jak starsza Pani, chcąc dotrzeć do samochodu swojego syna, przewróciła się na koleinach. Noga się wygięła i zapewne jest skręcona. Moje pytanie brzmi czy nie lepiej dołożyć starań i te zwały zalegającego śniegu wywieźć nad San niż płacić odszkodowania za złamania i skręcenia? 

- Mam wrażenie, że komuś coś się pomyliło. Przecież jest zima, nie rozumiem skąd zaskoczenie i zdziwienie. Jak można w tak lekceważący sposób podchodzić do mieszkańców miasta Sanoka? Jest mało ludzi do pracy przy odśnieżaniu? To trzeba reagować na bieżąco - wszak alerty pogodowe docierają do wszystkich! Do niektórych nawet po 7 razy! Wstyd, abym ja, 80-letnia emerytka musiała siedzieć w domu, bo strach wyjść gdziekolwiek. Gdy pracowałam zawodowo, pamiętam jak na parkingu nad Sanem, miejsca nie było, bo składowany był tam zalegający na osiedlach śnieg. Proszę teraz tam zaglądnąć, ile tego jest zwiezionego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy