Reklama

Święto policji w Ustrzykach Dolnych. Były awanse na wyższe stopnie służbowe

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek, w ustrzyckiej komendzie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Awanse na wyższe stopnie otrzymało 28 policjantów. Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych mł. insp. Aleksander Szymaszek złożył wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym podziękowania za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu.

Przy budynku Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Święta Policji. Zgodnie z ceremoniałem, dowódca uroczystości kom. Marcin Podkalicki złożył meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Ustrzykach Dolnych mł. insp. Aleksandrowi Szymaszkowi. Był to dzień awansów oraz podziękowań dla tych, którzy swoim wyjątkowym zaangażowaniem przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa w powiecie bieszczadzkim.

Kolejnym elementem obchodów Święta Policji było uroczyste odczytanie rozkazów oraz wręczenie aktów mianowania. Gospodarz uroczystości powitał zaproszonych gości, wśród nich sekretarz powiatu Barbarę Pasionek, sekretarz gminy Janinę Sokołowską, przewodniczącego Rady Powiatu Marka Bajdę, przewodniczącego Rady Miejskiej Arkadiusza Lupę, wójta gminy Czarna Bogusława Kochanowicza oraz wójta gminy Lutowiska Krzysztofa Mroza.

Naszą misją jest ofiarna służba społeczeństwu. Pełniąc służbę na rzecz społeczeństwa, mamy świadomość, że zawód policjanta jest zawodem zaufania publicznego. Bycie funkcjonariuszem Policji to nie tylko honor i prestiż, ale odpowiedzialność za bezpieczeństwo, ofiarność w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi, poświęcenie i zaangażowanie wkładane w codzienną realizację przydzielonych zadań służbowych

- mówił mł.insp. Aleksander Szymaszek.

W tym roku w ustrzyckiej policji 28 funkcjonariuszy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe, w tym 3 w korpusie oficerów młodszych, 15 w korpusie aspirantów, 10 w korpusie podoficerów.

Dwóch funkcjonariuszy zostało odznaczonych brązową odznaką zasłużony policjant. Są nimi Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego st.asp. Mariusz Grela i Kierownik Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego asp. Bartłomiej Szyler. Odznaki wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Rzeszowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy