Reklama

Świadczenia chorobowe na kwarantannie – dyżur telefoniczny eksperta ZUS

Opublikowano:
Autor:

Świadczenia chorobowe na kwarantannie – dyżur telefoniczny eksperta ZUS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 12 listopada br. odbędzie się dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle. Eksperci będą odpowiadać na pytania dotyczące prawa do świadczeń chorobowych w okresie kwarantanny oraz dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Informacje o kwarantannie lub izolacji są niezbędne do wypłaty zasiłków chorobowych i opiekuńczych. Osoby skierowane przez jednostkę Państwowej Inspekcji Sanitarnej na kwarantannę mają prawo do świadczeń chorobowych – wynagrodzenia za czas choroby, które finansuje pracodawca, albo zasiłku chorobowego. Świadczenia przysługują także ubezpieczonym, którzy zostali poddani izolacji, w tym izolacji w warunkach domowych.

Od 24 października 2020 r. podstawą wypłaty świadczeń chorobowych osobie poddanej kwarantannie albo izolacji domowej jest informacja w systemie informatycznym Centrum
e-Zdrowia (system EWP) o objęciu tej osoby kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych. ZUS pozyskuje dane z tego systemu i udostępnia je płatnikom składek na ich profilach na portalu PUE ZUS. Dostęp do informacji o kwarantannie lub izolacji na swoim profilu na PUE ZUS ma również ubezpieczony.

Podczas dyżuru będzie można dowiedzieć się m.in.:

 • jakie dokumenty są potrzebne do wypłaty świadczeń chorobowych za czas kwarantanny lub izolacji,

 • jak uzyskać informację o nałożonej kwarantannie lub izolacji,

 • jak starać się o wyrównanie obniżonego zasiłku,

 • w jaki sposób można uzyskać dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

 • Więcej informacji na temat będzie można uzyskać podczas dyżuru telefonicznego ekspertów ZUS z Oddziału w Jaśle. Pracownicy będą udzielać informacji 12 listopada 2020 r. w godz. 10.00-12.00 pod numerem telefonu 13 44 640 01 wew. 236.

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE