Reklama

Sukces uczniów SP Pakoszówka w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Sukces uczniów SP Pakoszówka w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 21-23.09.2017r uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w składzie: Julia Kosar (kl. VII), Karolina Kurcoń (kl. VI) i Dawid Głód (kl. VI) wywalczyli drużynowo I miejsce w konkursie wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu.

Na szczególne uznanie zasługują dziewczynki, które indywidualnie wśród uczestników konkursu wykazały się szczegółową wiedzą o Patronie Szkoły - Julia zajęła I, a Karolina II miejsce.

Konkurs odbył się w ramach XIII Ogólnopolskiej Sesji Szkół im. Ignacego Łukasiewicza. Organizatorem sesji był Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku.Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowała pani Dyrektor Małgorzata Wileczek, zaś przygotowywała do konkursu pani Elżbieta Dobosz.

Co dwa lata szkoły noszące imię Ignacego Łukasiewicza, a jest ich w Polsce 35, spotykają się na tzw. sesjach. Tworzą swoistą i wyjątkową „Rodzinę Szkół Łukasiewiczowskich”. W sesjach biorą udział trzyosobowe reprezentacje szkół, dla których najważniejszym punktem jest konkurs wiedzy
o życiu i działalności Wielkiego Polaka, Patrona ich szkoły, Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie rywalizują w dwóch kategoriach wiekowych tj. szkoły podstawowe oraz gimnazja wspólnie ze szkołami średnimi i szkołami wyższymi.

Spotkanie szkół noszących imię Ignacego Łukasiewicza było możliwe dzięki wsparciu sponsorów: SITPNiG, PGNiG, Fundacji PGNiG oraz PKN Orlen S.A.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE