STS postraszył faworyta. Przegrana sanoczan w Jastrzębiu [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Wiadomości W rozegranym w piątkowe popołudnie meczu 5 kolejki Polskiej Hokej Ligi Ciarko STS Sanok przegrał w Jastrzębiu z JKH GKS 2-4.

Sanoczanie wygrali bardzo niespodziewanie I tercję 1-0 po golu Huberta Demkowicza i asyście Macieja Witana.

Skonsternowani gospodarze, którzy byli zdecydowanym faworytem pojedynku strzelać zaczęli w drugich 20 minutach. Wyrównał w 23 minucie reprezentant kraju, Maciej Urbanowicz, a prowadzenie po II tercji zapewnił gospodarzom Dominik Jarosz, który pokonał Patrika Spesnego dwie minuty później.

Dwie kolejne bramki tego wieczoru dla Jastrzębia były autorstwa Marka Hovorki, który pokonał sanockiego bramkarza odpowiednio w 45 i 48 minucie.

Sanoczanie otworzyli wynik i go zamknęli. Bramkę na 2-4 strzelił Bogusław Rąpała po podaniu Huberta Demkowicza w 54 minucie.

Mecz do złudzenia przypominał wyjazdowe starcie sanoczan z Re-Plast Unią Oświęcim sprzed tygodnia.

Wtedy też ogromną przewagą w strzałach mieli gospodarze, ale dyscyplina taktyczna, ofiarna gra
w obronie STS-u i świetny Spesny w bramce sprawiły, że oświęcimianie zdołali wygrać jedynie 3-0.

Dziś Jastrzębie oddało na sanocką bramkę aż 43 strzały, przy jedynie 14 sanoczan. Brawa dla Ciarko STS Sanok za walkę z bardzo mocną drużyną.

Kolejna porcja doświadczeń zebrana. Z pewnością zaprocentuje to w przyszłości.

W niedzielę widzimy się przy ulicy Królowej Bony w Sanoku, gdzie Ciarko STS podejmie Zagłębie Sosnowiec.

Gospodarze powalczą o komplet punktów, choć mecz do łatwych na pewno nie będzie należał. Ale takich w PHL nie ma. Sosnowiec dziś w meczu z liderem w Toruniu przegrał jedynie 0-1.

JKH GKS Jastrzębie - Ciarko STS Sanok 4-2 (0-1, 2-0, 2-1)

0-1 Hubert Demkowicz-Maciej Witan - 5:18

1-1 Maciej Urbanowicz-Mateusz Bryk-Marek Hovorka - 22:13

2-1 Dominik Jarosz-Łukasz Nalewajka-Radosław Nalewajka - 24:48

3-1 Marek Hovorka-Zackary Phillips-Dominik Jarosz - 44:33

4-1 Marek Hovorka-Zackary Phillips-Mateusz Bryk - 47:29

4-2 Bogusław Rąpała-Hubert Demkowicz - 53:06

Strzały: 43-14