Reklama

Straż Graniczna w 2022 ujawniła ponad 500 fałszywych dokumentów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Fałszywe odbitki stempli kontroli granicznej, prawa jazdy, zaświadczenia i dowody rejestracyjne. Na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą ujawniono kolejne próby wykorzystania nieprawdziwych dokumentów.

Od początku 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili już ponad 560 fałszywych dokumentów. Podczas kontroli granicznej kluczowe jest doświadczenie i wiedza mundurowych, z pomocą przychodzi też specjalistyczny sprzęt do analizy autentyczności dokumentów. Wśród strażników granicznych są też specjaliści, którzy przeszli dodatkowe szkolenia w tym zakresie. Dużym wsparciem jest również międzynarodowa współpraca służb, dzięki której istnieje możliwość szybkiej weryfikacji m.in. faktu wydania danego dokumentu. Na podkarpackim odcinku granicy najwięcej ujawnianych jest dokumentów komunikacyjnych typu: prawa jazdy, dowody rejestracyjne czy zezwolenia na międzynarodowy przewóz rzeczy. Drugą kategorią dokumentów są odbitki stempli kontroli granicznej (ujawniono ich ponad 180). Cudzoziemcy zdobywają fałszywe odbitki, aby ukryć przed mundurowymi fakt przeterminowania pobytu.

W piątek 9 września na przejściu granicznym w Korczowej Straż Graniczna ujawniła w paszporcie obywatela Ukrainy dwie fałszywe odbitki stempli z Hiszpanii. Miały one potwierdzać podróż do Barcelony. Z kolei 7 września w dokumencie obywatelki Ukrainy ujawniono aż 10 fałszywych odbitek. Zamieściły je rzekomo służby graniczne Polski, Łotwy, Słowacji i Litwy. W obu przypadkach cudzoziemcy usłyszeli zarzut wykorzystania fałszywych dokumentów.

W bieżącym roku na podkarpackich przejściach granicznych ujawniono już łącznie 120 fałszywych praw jazdy. Kolejne zdarzenie zanotowano wczoraj (11 września). Fałszywymi uprawnieniami do kierowania posłużyła się obywatelka Ukrainy. Została ukarana grzywną, a dalszą podróż kontynuowała w fotelu pasażera.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy