Reklama

Stanowisko Zarządu Autosanu w sprawie podwyżek pensji pracowników

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pisaliśmy o nieciekawej sytuacji w sanockiej fabryce autobusów Autosan. Pracownicy przez kilka dni wychodzili w czasie przerwy przed zakład, aby zaprotestować i w ten sposób pokazać swoją determinację w walce o wyższe wynagrodzenia.

Poprosiliśmy Zarząd Autosanu o komentarz w tej sprawie. Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź, którą publikujemy poniżej.

Zarząd AUTOSAN sp. z o.o. prowadzi dialog ze wszystkimi organizacjami związkowymi działającymi w Spółce, jako stroną społeczną reprezentującą załogę i dąży do wypracowania optymalnych rozwiązań we wszystkich sprawach istotnych dla pracodawcy i pracowników.

 

Aktualnie możliwości Spółki w kwestii podwyżek wynagrodzeń pracowników są ograniczone i determinowane sytuacją ekonomiczno – finansową zakładu. AUTOSAN sp. z o.o. realizuje obecnie największy w ostatnich latach kontrakt na dostawę 90 szt. autobusów przegubowych dla Warszawy. Spółka startuje we wszystkich postępowaniach, w których oferowane przez zakład pojazdy spełniają Specyfikacje Warunków Zamówienia.

Fabryka realizuje także kontrakty na produkty specjalne znajdujące się w ofercie dla Sił Zbrojnych RP. Jedną z szans na rozwój Spółki AUTOSAN jest produkcja autobusów zeroemisyjnych. Na przełomie I i II kwartału 2022 roku zakończy się proces homologacyjny autobusu wodorowego SANCITY 12LFH. W ubiegłym roku przeprowadzone były pierwsze testy drogowe tego pojazdu, natomiast w kolejnych miesiącach wykonywane są testy eksploatacyjne w ruchu ulicznym. Do Spółki zgłosiły się już pierwsze miasta zainteresowane testowaniem. W pierwszej kolejności SANCITY 12LFH w ruchu miejskim przebadany zostanie przez Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Na bieżąco analizowane są ogłaszane postępowania przetargowe dotyczące autobusów wodorowych pod kątem możliwości zaoferowania produktów AUTOSAN. Liczymy, że w bieżącym roku takich postępowań będzie dużo, biorąc pod uwagę zainteresowanie samorządów i przewoźników tego typu pojazdami.

W AUTOSAN sp. z o.o. aktualnie pracuje ok. 400 osób. Sprawy związane z wynagrodzeniem pracowników stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa i jako takie nie podlegają upublicznieniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy