Reklama

Sprawozdanie burmistrza

Opublikowano:
Autor:

Sprawozdanie burmistrza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ostatniej sesji Rady Miasta Sanoka Tadeusz Pióro poinformował radnych o swojej działalności między sesjami.

Burmistrz wydał 27 zarządzeń i uczestniczył w licznych spotkaniach. Z Władysławem Ortylem, marszałkiem województwa podkarpackiego, omówił współpracę samorządów w pozyskiwaniu środków na realizację inwestycji w Sanoku. Spotkał się również z Romanem Koniecznym, starostą sanockim, z którym rozmawiał o współpracy i bieżących sprawach samorządu oraz z Markiem Opowiczem, prezesem Autosanu. 

- Omówiliśmy aktualną sytuację w spółce - mówił burmistrz. - Mogę powiedzieć, że jest zielone światło dla Autosanu, ale nie chcę szerzej wypowiadać się na ten temat. Sądzę, że w odpowiednim czasie o wszystkim poinformuje prezes Opowicz.

Burmistrz spotkał się również z przedstawicielami Stowarzyszenia Przyjaciół Kątów, którzy wraz z miastem ufundowali pamiątkową tablicę w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie w hołdzie generałowi Marcinowi Kątskiemu.

Włodarz uczestniczył w spotkaniu Szlachetnej Paczki, której fi nał miał miejsce na terenie MOSiR-u.

- Po raz pierwszy urząd zaangażował się w tworzenie szlachetnej paczki - mówił burmistrz. - Dzięki darczyńcom mogliśmy przekazać niezbędne rzeczy dla trzech rodzin.  Wraz z wiceburmistrzem Edwardem Olejko spotkał się z kupcami z hali targowej i zielonego rynku, aby ustalić zasady dzierżawy poszczególnych stoisk.

Burmistrz Pióro uczestniczyłtakże w zebraniu z nowym  zarządem hokejowej akcyjnej spółki STS, w którym wzięli udział: Jerzy Burtan, prezes zarządu, wiceprezes Hubert Paszkiewicz, doradca ds. Marketingu Jakub Górski i oraz przedstawiciel rady nadzorczej spółki, Bartłomiej Rychter.

- Zarząd przedstawił działania związane z rozliczeniem budżetu spółki i wstępnym harmonogramem dalszych działań, które powinny doprowadzić do reaktywacji drużyny seniorskiej w rozgrywkach sezonu 2017/18 - informował Pióro.

Z posłem Piotrem Uruskim omówił wspólne działania związane z pozyskiwaniem środków zewnętrznych na realizację inwestycji w Sanoku.  Burmistrz spotkał się także z dyrekcją, pedagogami i uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia i podziękował za wkład w kulturę i promocję miasta. Z wiceburmistrzem Stanisławem Chęciem oraz Ryszardem Karaczkowskim, przewodniczącym komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki wspólnie podsumowali osiągnięcia sportowe sanockich szkół podstawowych i gimnazjów. Okazuje się, że młodzież i dzieci często zdobywają miejsca na podium.

Pióro uczestniczył m.in. w uroczystościach święta Terenowych Organów Administracji Wojskowych w Stalowej Woli, w XI Niepodległościowym Biegu Sokoła organizowanym przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, sadzeniu brzozy przy Placu Harcerskim ku pamięci Danuty Siedzikówny, pseudonim „Inka”, w miejsko-powiatowo-gminnych uroczystościach Święta Niepodległości, w V Targach Edukacji i Pracy „Zatrudnienie moim priorytetem”, w Kongresie 590 w Centrum Wystawienniczo -Kongresowym w Jasionce pod Rzeszowem oraz w jubileuszu 55-lecia Bieszczadzkiej Grupy GOPR, której przedstawicielom wręczył ozdobny grawerton i ikonę św. Michała Archanioła, patrona Sanoka. Był obecny również na gali Dnia Wolontariusza w PWSZ Sanok.

Na końcu swojego wystąpienia Tadeusz Pióro wspomniał o budowie Centrum Sportu i Rekreacji w Sanoku.

- Jeżeli Sanok ma się rozwijać turystycznie, to musi oferować coś więcej niż koncerty na rynku i muzea - mówił. - Centrum przyciągnie sporo turystów. To jest inwestycja oczekiwana przez mieszkańców od lat. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE