Reklama

Solidarni z pielęgniarkami. W sobotę pikieta pod starostwem

Opublikowano:
Autor:

Solidarni z pielęgniarkami. W sobotę pikieta pod starostwem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na najbliższą sobotę w Sanoku zaplanowano pikietę wspierającą głodujące w sanockim szpitalu pielęgniarki. Swój udział zapowiedziały m.in. rodziny głodujących w sanockim szpitalu pielęgniarek.

Organizatorką pikiety jest Kamila Mackiewicz - Rossmanith, członkini Partii Razem Rzeszów. - To co dzieje się w sanockim szpitalu jest skandaliczne. Nie rozumiem bierności włodarzy naszego miasta. Szpital to wspólne dobro, wszyscy z niego korzystamy i wszyscy powinnismy dbać o to, aby funkcjonował jak najlepiej - mówi Mackiewicz. 

Pikieta solidarnościowa rozpocznie się o godzinie 14 na sanockim rynku pod siedzibą Starostwa Powiatowego. Wcześniej, około godziny 12, organizatorka z przedstawicielami Partii Razem z Rzeszowa i Krakowa chce odwiedzić głodujące pielęgniarki w szpitalu. 

- Problemy pielęgniarek są podobne w całym kraju. Niskie wynagrodzenia, kiepskie warunki pracy, obciążanie ich dodatkowymi obowiązkami, braki w personelu. Nam wszystkim powinno zależeć na tym, by osoby, którym powierzamy zdrowie swoje i swoich bliskich, pracowały w odpowiednich warunkach. Dlatego tak ważne jest to, by pielęgniarki nie musiały protestować same, byśmy wszyscy wspierali ich w walce o lepsze wynagrodzenia i poprawę warunków pracy - mówi Kamila Mackiewicz - Rossmanith. 

Pikieta została zgłoszona do burmistrza.

Protest głodowy sanockich pielęgniarek trwa od środy, 17 października. Wcześniej tego samego dnia próbowały przedstawić swoje postulaty na sesji rady powiatu. Nie zostały jednak dopuszczone do glosu - przewodniczący rady zarządził przerwę i radni wyszli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie podsumowujące czteroletnią kadencję. To przelało czarę goryczy, a pielęgniarki przystąpiły do protestu.

Protestujące normalnie wypełniają swoje obowiązki, a po dyżurze zbierają się w miejscu protestu - oddziale byłej porodówki. W środę protest rozpoczęło 5 pielęgniarek, od tego dnia wzięło w nim czynny udział ponad 30, dziś w proteście bierze udział ponad 20, a kilkadziesiąt kolejnych jest gotowych na dołączenie do protestu.

Głodówka to kontynuacja trwającego do 2014 roku sporu zbiorowego w sanockim szpitalu. Protestujące domagają się podniesienia wynagrodzenia o 500 zł, poprawy warunków pracy i zwiększenia zatrudnienia.

W środę z pielęgniarkami spotkał się dyrektor szpitala i starosta. Przedstawił propozycję rozwiązania sporu zbiorowego. Dzisiaj szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy sanockim szpitalu zaniosła dyrektorowi odpowiedź. Jutro mamy poznać decyzję.

Pielęgniarki zapowiadają, że będę głodować do czasu podpisania porozumienia.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE