Reklama

SANOK: Zainwestowali w Dąbrówkę!

Opublikowano: wt, 25 cze 2019 15:00
Autor:

SANOK: Zainwestowali w Dąbrówkę! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Tomasz Matuszewski podpisał umowę z firmą Strabag Sp. z o. o., wykonawcą zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych nr G117012R (ul. Piastowska), G117035R (ul. Pomorska) w Sanoku”. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wartość robót wg kosztorysu inwestorskiego to 4 711 553,46 zł, dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 60 proc.: 2 766 474,00 zł, środki własne – 1 844 316,61 zł.

Projekt obejmuje przebudowę ul. Piastowskiej i ul. Pomorskiej wraz z budową kanalizacji deszczowej i budową oświetlenia ulicznego. Początek odcinka przebudowy drogi ul. Piastowskiej to okolice skrzyżowania z ul. Okulickiego – km 0+000 – km 1+292,16 oraz ul. Pomorskiej na odcinku km 1+292,16 – km 1+862, a koniec to skrzyżowanie z ulicą Kalinową. Długość przebudowywanego odcinka: 1862 m, zgodnie z zatwierdzonymi projektami budowlanymi i pozwoleniami na budowę obejmującymi przebudowę dróg gminnych.

Planowany harmonogram prac obejmuje:

–           Wzmocnienie istniejącej nawierzchni, rozebranie istniejącej nawierzchni z płyt drogowych oraz z betonu asfaltowego, wykonanie podbudowy i ułożenie nowych warstw bitumicznych.

–           Wymianę krawężników na nowe.

–           Budowę wyniesionego przejścia dla pieszych o nawierzchni z kostki betonowej.

–           Przebudowę nawierzchni chodników polegającą na rozebraniu istniejącej nawierzchni z płyt chodnikowych oraz betonu asfaltowego i wykonaniu nowej nawierzchni z kostki betonowej, na całej długości o szer. 2 m wraz z wymianą nawierzchni zostaną wymienione obrzeża.

–           Przebudowę zjazdów – ułożenie nowej nawierzchni z kostki betonowej lub betonu asfaltowego bez zmiany geometrii i lokalizacji.

–           Wykonanie nowego oświetlenia drogowego – 15 słupów oświetleniowych wraz z oprawami.

–           Budowę kanalizacji deszczowej.

–           Oznakowanie pionowe i poziome drogi, zgodnie z projektem docelowej organizacji ruchu.

Firma Strabag Sp. z o. o. jest wykonawcą remontu ulic Krakowskiej i Rymanowskiej, nadzorowanego przez Generalna Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE