Kluczowe argumenty samorządowców i przedsiębiorców
Tomasz Matuszewski, burmistrz SanokaTomasz Matuszewski podkreśla, że połączenie Sanoka z drogą ekspresową S-19 jest kluczowe dla rozwoju miasta i całego regionu.
- Wszystkie powiaty, które są związane z naszymi Bieszczadami, liczą na to. My, przede wszystkim inwestując w miasto i strefę gospodarczą, chcemy dać możliwość przedsiębiorcom szybszego dostania się do S-19
- mówi burmistrz.
Maciej Borecki, dyrektor oddziału Autosan w Sanoku
Maciej Borecki z Huty Stalowa Wola, będący również dyrektorem Oddziału Autosan w Sanoku, zaznacza, że brak odpowiedniej infrastruktury blokuje inwestycje przedsiębiorców i ogranicza rozwój.
- To na pewno blokuje inwestycje przedsiębiorców i ogranicza rozwój, w jakimś stopniu też Autosanu
- stwierdza Borecki.
Piotr Szamburski, prezes Rubber Company w Sanoku
Podobne obawy wyraża Piotr Szamburski, prezes Rubber Company w Sanoku.
- Musimy zadbać o to, aby nasz biznes się rozwijał. Bez odpowiedniej infrastruktury, w którymś momencie nie będzie to możliwe i trzeba będzie rozważać inne lokalizacje
- mówi Szamburski.
Przejazd z Sanoka do Rzeszowa: Czas na zmiany
Obecnie przejazd z Sanoka do Rzeszowa zajmuje nawet dwie godziny. Burmistrz Matuszewski przypomina, że według wyliczeń Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, czas ten mógłby zostać skrócony o połowę, jeśli droga ekspresowa S-19 zostanie odpowiednio skomunikowana z Sanokiem.
Inwestycja na etapie decyzji środowiskowej
Każdy z opracowanych wariantów przebiegu obwodnicy przewiduje jej początek przy granicy administracyjnej miasta Krosna. Projekt omija Miejsce Piastowe, Rymanów, Besko i Zarszyn, a kończy się w okolicy miejscowości Długie. Inwestycja jest już na etapie wydania decyzji środowiskowej, ale aby połączyła Sanok z drogą ekspresową S-19, powinna zostać wydłużona o nieco ponad 7 kilometrów.
Polityczne poparcie dla inicjatywy
Bartosz Romowicz, poseł Polska 2050, również wspiera inicjatywę. - "Gdybyśmy rozpoczęli przyspieszenie komunikacji od strony z Sanoka do Krosna, to będzie alternatywny, a zarazem lepszy dojazd do drogi Krosno S-19, a co za tym idzie do autostrady A4, która otwiera możliwości dalej" - mówi Romowicz.
Wpływ na granicę i regionalne połączenia
Zdaniem lokalnych władz i przedsiębiorców, nowe połączenie mogłoby stać się strategiczną drogą do przejścia granicznego w Krościenku, co dodatkowo zwiększyłoby znaczenie inwestycji.
Apel do Ministerstwa Infrastruktury
Podpisany przez samorządowców i przedsiębiorców list intencyjny do Ministerstwa Infrastruktury będzie analizowany podczas wyjazdowego posiedzenia Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych w województwie podkarpackim. Decyzje podjęte na tym spotkaniu mogą znacząco wpłynąć na przyszłość infrastruktury i rozwój ekonomiczny powiatu sanockiego oraz całego regionu Bieszczad.
Połączenie powiatu sanockiego z drogą ekspresową S-19 to inwestycja kluczowa dla rozwoju lokalnego biznesu i poprawy jakości życia mieszkańców. Apel samorządowców i przedsiębiorców ma na celu przyspieszenie realizacji tej inwestycji, co pozwoli na lepsze skomunikowanie Sanoka z resztą kraju i wspieranie dalszego rozwoju regionu
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.