Reklama

Sanok w obronie Jana Pawła II. Radni Powiatu poparli jednogłośnie wniosek w tej sprawie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Redakcja/Damian Biskup

Sanok w obronie Jana Pawła II. Radni Powiatu poparli jednogłośnie wniosek w tej sprawie - Zdjęcie główne

Ławeczka Jana Pawła II w Międzybrodziu i zaproszenie na modlitwę | foto Redakcja/Damian Biskup

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Andrzej Chrobak, członek Zarządu Powiatu Sanockiego, Klubu Radnych „Prawo i Sprawiedliwość” na ostatniej sesji wystąpił z wnioskiem w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Wniosek jednogłośnie poparli radni powiatowi, jedynie kilku radnych nie wzięło udziału w głosowaniu.

Klub Radnych „Prawo i Sprawiedliwość” uważa, że o znaczeniu i wartości św. Jana Pawła II świadczy fakt, że w pogrzebie uczestniczyło kilka milionów osób, często z bardzo odległych zakątków świata. Wskazują, że w ostatniej podróży Papieża z Polski uczestniczyło 4 królów, 5 królowych i 70 prezydentów.

 

Michaił Gorbaczow, tak przecież odległy ideologicznie chrześcijaństwu przywódca ZSRR określił Świętego Papieża jako „Największy autorytet moralny”, a Aleksander Sołżenicyn nazwał Go „Darem od Boga”. To właśnie Jan Paweł II udał się do miejsca odosobnienia Ali Agca zamachowca, który próbował pozbawić Go życia. Przybył do więzienia ze słowem przebaczenia, tak jak nakazuje religia, którą wyznawał

- czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Apelujący są zgodni, że niewielu Polaków jest tak rozpoznawalnych na świecie jak Jan Paweł II, człowiek wielu talentów. W młodości był aktorem, autorem wierszy, sztuk teatralnych, zwykłym robotnikiem, który poznał trudy pracy fizycznej.Uchwała Nr LVII / 606 /2023

Rady Powiatu Sanockiego

z dnia 28 marca 2023 r.

 

w sprawie obrony dobrego imienia Świętego Jana Pawła II

 

Na podstawie art. 4 ust.1 pkt. 15 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1526) i § 18 ust.2 Statutu Powiatu Sanockiego stanowiącego załącznik do uchwały Rady Powiatu Sanockiego Nr IX/69/2015 z dnia 30 kwietnia 2015r.

 

Rada Powiatu Sanockiego

uchwala, co następuje:

 

§1.

Rada Powiatu Sanockiego przyjmuje stanowisko w sprawie obrony dobrego imienia Świętego Jana Pawła II, stanowiące załącznik do niniejszej uchwały.

 

§2.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

Rada Powiatu Sanockiego jednogłośnie sprzeciwiła się próbom podważania roli św. Papieża Jana Pawła II, jaką pełnił i pełni w społeczeństwie polskim i na świecie oraz nadszarpywania jego dobrego wizerunku w oparciu o wątpliwej jakości materiały publicystyczne. 

W najbliższą niedzielę (palmową) przy pomniku Jana Pawła II na terenie kościoła farnego w Sanoku odmówiona zostanie modlitwa w intencji Ojczyzny.

Wczoraj Rada Powiat Sanocki przyjęła stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II, a już 2 kwietnia - w 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II - zgromadzimy się w sanockiej farze na Mszy świętej o godzinie 11.00, po której przed pomnikiem Świętego Papieża Polaka odmówiona zostanie modlitwa w intencji Ojczyzny

- zaprasza radny Damian Biskup.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy