Reklama

GMINA ZARSZYN: Centrum poświęcone papieżowi Janowi Pawłowi II już prawie ukończone

Opublikowano:
Autor:

GMINA ZARSZYN: Centrum poświęcone papieżowi Janowi Pawłowi II już prawie ukończone - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ukończenie prac przy Regionalnym Centrum Pamięci Kardynała Wojtyły w Pastwiskach zbliża się wielkimi krokami. Do tej pory na powstanie ośrodka wydano ponad 620 tys. zł.

Oficjalne otwarcie planuje się w drugiej połowie października. W tym roku dzięki unijnej dotacji i pieniądzom z gminy zostaną dokończone roboty instalacyjne w pomieszczeniu centrum, zakupione wyposażenie (gabloty, meble, sprzęt IT itd.), zostanie przebudowana sala konferencyjno-widowiskowa na potrzeby centrum oraz zagospodarowany teren wokół budynku  - powstanie m.in. aleja spacerowa, oświetlenie terenu oraz ławki. Dzięki 80 tys. zł z województwa podkarpackiego uda się ukończyć parking i salę konferencyjno-widowiskową.

Inwestycję przebudowy budynku Domu Kultury na Regionalne Centrum Pamięci Kardynała Wojtyły rozpoczęto w 2016 roku dzięki pieniądzom pozyskanym z budżetu województwa podkarpackiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środkom własnym gminy. Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Ks. Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II, wielokrotnie bywał w tej części Beskidu Niskiego. W miejscowym kościółku znajdują się jego dary, w tym figura Matki Boskiej Fatimskiej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE