Wspólne działania szkół i wolontariuszy
Inicjatywę zbiórki na rzecz Konrada zapoczątkowało aktywne koło wolontariatu z Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku. Akcję szybko wsparły inne szkoły średnie oraz podstawówki z Sanoka, Nowosielec i Zahutynia. Prezeska Powiatowego Centrum Wolontariatu, Irena Gil-Storoszczuk, mówiła o działaniach centrum i współpracy lokalnych instytucji:
To, co udało nam się razem osiągnąć, jest dowodem siły naszej społeczności. Zbiórka dla Konrada przypomina nam o wspólnocie i solidarności, którą zawsze się kierujemy.
Gil-Storoszczuk dodała, że zbiórka ma szczególne znaczenie dla lokalnych wolontariuszy:
Wolontariat działa tutaj prężnie, a szkoły co roku włączają się w akcje na rzecz różnych potrzebujących. Jak wspominałam, to nie pierwszy raz, kiedy organizujemy pomoc dla kogoś, kto znalazł się w trudnej sytuacji. Chcemy pokazać, że nasza społeczność jest otwarta, gotowa na wspólne działanie. Cieszy nas, że tak wiele szkół odpowiedziało na ten apel, to naprawdę wzruszające, że jesteśmy w stanie zebrać taką kwotę.
Przyszłe wsparcie – koncert charytatywny
Zebrana kwota jest znacząca, ale Konrad wciąż potrzebuje dalszego wsparcia. Już 21 listopada odbędzie się koncert charytatywny w sanockiej Galerii o Smaku Kawy, z którego dochód również zasili fundusz na jego rehabilitację. Koszt miesięcznej rehabilitacji młodego mieszkańca Leska sięga bowiem 30 tysięcy złotych, a jego najbliżsi sami nie są w stanie sprostać takim wydatkom.
Wsparcie urzędów i wzruszające słowa wicestarosty
W pomoc włączyły się także lokalne urzędy. Wicestarosta Sanoka Damian Biskup wyraził wdzięczność dla młodych wolontariuszy i ich opiekunów:
Widać, jak ogromne znaczenie ma ta akcja, nie tylko dla Konrada, ale i dla nas wszystkich. W takiej chwili przypomina nam się, jak ważne jest wychowywanie młodych ludzi w duchu pomocy. Dziękuję wszystkim, którzy zbierali środki w urzędach, szkołach – to jest coś wyjątkowego, to clou naszego człowieczeństwa.
Podczas spotkania wicestarosta wspomniał też postać Czesławy Kurasz, założycielki centrum wolontariatu, której misja i oddanie nadal inspirują:
Duch pani Czesławy Kurasz jest z nami. Ona miała niesamowite serce, zawsze gotowe, by pomóc każdemu, kto tego potrzebował. Mówię to nie bez wzruszenia – widzę, że to, co stworzyła, jest kontynuowane przez osoby takie jak pani Irena Gil-Storoszczuk i opiekunowie wolontariatu w naszych szkołach.
Wzruszenie wiceburmistrz Sanoka
Wiceburmistrz Sanoka, Jowita Nazarkiewicz, nie kryła emocji, wspominając, że zna Konrada osobiście:
To trudne chwile. Pamiętam, kiedy Konrad zaczynał pierwszą klasę, to młody człowiek, który dopiero zaczynał swoją drogę. Dziś my wszyscy możemy choć trochę pomóc mu w powrocie do zdrowia. Wasze zaangażowanie, wasza pomoc jest bezcenna, i dziękuję każdemu, kto się w to włączył. Takie inicjatywy pokazują, jak wspaniałą mamy młodzież.
Kolejne kroki
Pomoc dla Konrada będzie kontynuowana w ramach nadchodzącego koncertu oraz w formie zbiórki 1,5% z podatku, o czym przypominała Gil-Storoszczuk. W okresie świątecznym odbędzie się również charytatywny turniej piłkarski, który także wesprze rehabilitację Konrada.Symboliczne przekazanie środków na rzecz Konrada Zabagło to dowód na to, jak wiele można osiągnąć dzięki solidarności i zaangażowaniu lokalnej społeczności. Dzięki pomocy mieszkańców Sanoka, Leska oraz licznych instytucji Konrad i jego rodzina z nadzieją patrzą w przyszłość, wierząc, że uda się zebrać środki potrzebne na długotrwałą rehabilitację.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.