Reklama

Sanok buduje mieszkania komunalne. Miasto uzyskało największe na Podkarpaciu i trzecie w Polsce dofinansowanie!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Sanok

Sanok buduje mieszkania komunalne. Miasto uzyskało największe na Podkarpaciu i trzecie w Polsce dofinansowanie! - Zdjęcie główne

foto UM Sanok

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Inwestorem jest miejska spółka – Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej. Wartość inwestycji to 26 mln zł. Spółka wybuduje dwa budynki wielomieszkaniowe, w których zamieszka 60 rodzin.

Odczarować budownictwo

- Mieszkania to podstawowa potrzeba i zarazem szansa dla młodych sanoczan, którzy chcą swoją przyszłość zaplanować w rodzinnym mieście – mówi burmistrz Tomasz Matuszewski. – Obiecałem w kampanii wyborczej, że „odczarujemy” budownictwo wielorodzinne i cieszę się, że mogę tę obietnicę spełnić.

Kolejka oczekujących

W Sanoku aktualnie na mieszkania komunalne oczekuje ponad 500 osób. Przez ostatnie cztery lata miasto wyremontowało około 60 mieszkań z zasobów komunalnych. Aktualnie kończy się remont i przebudowa budynku przy ul. Pięknej, do którego dobudowano pięć dodatkowych mieszkań.

W komunalne budynki wielomieszkaniowe nie inwestowano w Sanoku od czterech dekad.

Dlaczego budujemy?

- na to pytanie podczas konferencji prasowej odpowiadali burmistrz Tomasz Matuszewski i prezes SPGM Jan Paszkiewicz.

- Jest ogromne zapotrzebowanie na mieszkania komunalne w mieście. Od początku kadencji staramy się rozwiązywać ten problem, remontując zasoby, odzyskując i przysposabiając pustostany, przebudowując istniejące budynki, jak ostatnio przy ul. Pięknej w Olchowcach – mówi burmistrz Matuszewski. – Pierwszym krokiem do budowy budynków wielorodzinnych było pozyskanie dodatkowej działki przy ul. Ustrzyckiej na Posadzie. Dzięki doskonałej współpracy z prezesem SPGM udało się nam wypracować najkorzystniejsze od lat warunki dla realizacji budownictwa komunalnego.

Bezzwrotne wsparcie

Burmistrz Matuszewski i prezes Paszkiewicz kilka dni temu odebrali w Warszawie 20 738 790 zł na budowę mieszkań przy Ustrzyckiej. – Jest to największe na Podkarpaciu i trzecie w Polsce dofinansowanie w ramach trzeciej edycji programu Banku Gospodarstwa Krajowego – mówi Tomasz Matuszewski.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 26 mln złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy