Reklama

Sanoczanie opowiedzieli się za poszerzeniem granic miasta! [DANE Z KONSULTACJI]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Sanoku zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie poszerzenia granic miasta. Wstępne wyniki przedstawił Bogdan Struś przewodniczący komisji do spraw przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Sanoka. Ich wynik stwierdza jednoznacznie, że sanoczanie chcą większego Sanoka.

Konsultacje trwały od 15 do 26 lutego. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, punkty konsultacyjne, gdzie można było wypełnić i wrzucić do urny ankietę, zostały zlokalizowane w budynku urzędu miasta i w jednostkach organizacyjnych podległych urzędowi.

 


Czytaj także:  Dyspozytornia Medyczna w Sanoku to już historia [ZDJĘCIA]

Osoby zainteresowane konsultacjami mogły wyrazić swoją opinię, korzystając z punktu konsultacyjnego zlokalizowanego w każdej dzielnicy miasta. 

61 procent respondentów opowiedziało się za poszerzeniem granic Sanoka i to jest bardzo pozytywny sygnał. Zaktywizowali się mieszkańcy wszystkich dzielnic: ankiety były wypełniane proporcjonalnie do liczby mieszkańców, najwyższą frekwencję zanotowano na Wójtostwie, najniższą – na Zatorzu.  Ogółem wypełniono 1550 ankiet, w tym ważnych głosów oddano 1375.

Burmistrz Tomasz Matuszewski podziękował sanoczanom za udział w konsultacjach -  Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wyrazili swoją opinię w konsultacjach społecznych, jak również tym, którzy logistycznie wspomogli organizację tego przedsięwzięcia, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców i stosując się do zaleceń reżimu sanitarnego. Dziękuję pracownikom urzędu oraz kierownikom i pracownikom podległych jednostek. Raz jeszcze dziękuję mieszkańcom Sanoka, którzy wykazali się troską o dobro wspólne i wyrazili swoją opinię w konsultacjach. Niebawem poinformujemy Państwa, jakie kolejne kroki zostaną podjęte w związku z procedurą poszerzenia granic Sanoka.

Frekwencja procentowo nie odbiegała od frekwencji w miastach, które w województwie podkarpackim przystąpiły do procedury poszerzenia granic, takich jak Rzeszów czy Krosno. Zważywszy na okres pandemii , możemy mówić w Sanoku o sporej mobilizacji mieszkańców.

Szczegółowe informacje dotyczące głosowania znajdują się w prezentacji.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy