Reklama

Dyspozytornia Medyczna w Sanoku to już historia [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiejszej (28 lutego) nocy o godzinie 0:00 do historii bieszczadzkiego ratownictwa przeszła Dyspozytornia Medyczna w Sanoku. Jednocześnie od północy w poszerzonym zakresie funkcjonuje Dyspozytornia Medyczna w Rzeszowie, która przejęła teren operacyjny całego województwa podkarpackiego.

Oznacza to, że wybierając numer alarmowy 999 np. w Cisnej zgłosi nam się Dyspozytor w Rzeszowie. Koncentracja Dyspozytorni w jednym miejscu jest efektem zaplanowanej wiele lat temu centralizacji, której przedsmak mieliśmy w 2015 r kiedy to małe dyspozytornie w szpitalach powiatowych Ustrzyk Dolnych, Leska, Sanoka i Brzozowa przeniesione zostały do jednego miejsca w Sanoku. 

 


Czytaj także:  Wilki zaatakowały gospodarstwo domowe w Jędruszkowcach [ZDJĘCIA]

 Rolą Dyspozytora Medycznego jest przyjęcie wezwania i wysłanie karetki w miejsce zdarzenia. Dyspozytor Medyczny “opiekuje” się każdym przypadkiem wymagającym szczególnego potraktowania – instruuje świadków zdarzenia, precyzyjnie naprowadza Zespół Ratownictwa na właściwy adres, uzgadnia miejsce przyjęcia pacjenta - jest ważnym łącznikiem pomiędzy karetką a resztą świata. 

 

Po wielu latach współpracy i znajomości wypróbowanej na licznych akcjach ratunkowych znaliśmy swoich Dyspozytorów po głosie.  Dlatego trochę nam smutno - bo kończy się jakaś epoka, epoka, którą będziemy dobrze pamiętać. Jednocześnie z optymizmem patrzymy w przyszłość, mając nadzieję, że nowy rozdział, jaki pisze nam historia, nie będzie gorszy.

- mówią Ratownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku.

 

Dzisiaj w szczególny sposób chcemy serdecznie podziękować koleżankom i kolegom z Dyspozytorni Medycznej w Sanoku za lata dobrej współpracy, za wszystkie akcje, których ratowniczą codziennością była wspólna walka o ludzkie zdrowie i życie. 

- Dyrekcja i Ratownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Sanoku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy