Reklama

Sanockie morsy

Opublikowano:
Autor:

Sanockie morsy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powraca SGMM. Dawniej ten skrót oznaczał Sanocką Grupę Miłośników Maratonów, teraz jest to Sanocka Grupa Miłośników Morsowania – HIPOTERMIA. Pasjonaci lodowatej kąpieli zbierają się w każdą niedzielę o godzinie 11:00 na brzegu Sanu pomiędzy skansenem a Sosenkami (za ogródkami działkowymi). Stali bywalcy serdecznie zapraszają.

Za prekursora sanockiego morsowania można uznać Jerzego Nalepkę, dawniej biegacza, wielokrotnego mistrza Polski w nordic walking na różnych dystansach. Dla niego to już trzeci sezon morsowania. Jak mówi, lubi nowe wyzwania. 

Wiele badań wskazuje, że regularne pływanie w lodowato zimnej wodzie (mniej niż 4 stopnie) może  mieć zbawienny wpływ na zdrowie człowieka: szczególnie w chorobach wątroby czy nerek. Morsowanie poprawia parametry krwi oraz funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, normalizuje poziom cholesterolu i poziom cukru we krwi, kobiety mogą łatwiej pozbyć się cellulitu. Może obniżyć wiek biologiczny człowieka nawet o 8-16 lat. Oczywiście zadziała to w połączeniu z racjonalnym żywieniem.

Przed rozpoczęciem przygody z morsowaniem konieczna jest konsultacja lekarska. Istnieje wiele różnych chorób, w przypadku których zimne kąpiele są niewskazane lub nawet mogą wywołać wiele niekorzystnych reakcji organizmu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE