Reklama

Sala kinowa Sanockiego Domu Kultury przechodzi metamorfozę! Żegnamy stare fotele!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Sanockim Domu Kultury rozpoczął się remont sali widowiskowo-kinowej. Będzie pięknie i wygodnie. W związku z tym, kino ma przerwę, która potrwa do 15 lipca.

W odnowionej sali znajdzie się 328 foteli, 39 krzeseł teatralnych oraz 56 krzeseł z loży odnowionych na bazie starych. Te 56 krzeseł znajdowało się w lożach bocznych i ponieważ były one w bardzo dobrym stanie, wymieniona zostanie w nich jedynie tapicerka. Przetarg na wykonanie remontu został rozstrzygnięty w kwietniu i wygrała go firma AGJ Komfort - Grzegorz Królikowski. 


W tej chwili trwają prace przygotowawcze, czyli trzeba wycyklinować parkiet na dole i będzie wymiana wykładziny na 3 ostatnich rzędach dolnej sali, na balkonie i lożach bocznych. Planowane zakończenie prac przygotowawczych jest na 1 lipca i od 4 do 8 lipca mają być montowane już fotele. 

Taki jest plan idealny i wszystko wskazuje na to, że to się uda. Nawet sama firma o tydzień wcześniej niż było to zaplanowane zgłosiła gotowość do montowania foteli, ponieważ już są gotowi do pracy. 

- mówi dyrektor Sanockiego Domu Kultury, Waldemar Szybiak.

Nowe fotele jeśli chodzi o gabaryty, będą nieco szersze, na dole o około 3 cm a na górze o około 2 cm i będą wyższe. Na pewno to będzie odczuwalne dla publiczności.

Części naszych gości stare fotele się podobały a części nie. Nie ma tak, że zawsze wszystko wszystkim się podoba. Myślę, że nowe fotele ze względu na to, że będą wyższe i szersze, to komfort oglądania się znacznie poprawi. Mamy ten nowy model fotela i rzeczywiście wygląda fajnie. U nas w SDK problem jest taki, że ogranicza nas infrastruktura budynku. Dlatego nie jesteśmy w stanie zamontować "lotniskowców", które mają kina wielosalowe, ponieważ gdybyśmy takie zamontowali i zastosowali szersze przejścia pomiędzy rzędami, to z tych miejsc zostałoby tylko 200. Taka ilość miejsc nie przynosiłaby wtedy oczekiwanych dochodów z imprez organizowanych u nas. 

- wyjaśnia Waldemar Szybiak.

Reasumując, wszystkich miejsc z dostawkami będzie teraz 423, bez rzędu zerowego będzie to liczba 410 miejsc. Całość wymiany foteli opiewa na kwotę 474 tysiące złotych brutto. Sanocki Dom Kultury otrzymał środki finansowe z ministerstwa w wysokości 102 tys. zł. z programu Infrastruktura Domów Kultury, planowane jest przeznaczenie środków w wysokości 250 tys. zł. od miasta i resztę, czyli 130 tys. zł. plus wymiana wykładziny i cyklinowanie podłóg, czyli to wszystko, co trzeba zrobić przed wymianą foteli, spoczywać będzie na SDK. 

Bardzo się cieszymy z tej zmiany. Każdorazowo gdy nas odwiedzają goście z Polski, przy okazji wydarzeń ogólnopolskich takich jak na przykład koncertów Gwiazdy Jazzu, to są naszym obiektem zachwyceni. Zwraca ich uwagę infrastruktura budynku przy zachowaniu nowoczesności, chociaż ten główny remont był już 23 lata temu. 

- podsumowuje dyrektor Sanockiego Domu Kultury.

Warto dodać, że stare fotele kinowe nie zmarnowały się i nie poszły do utylizacji. Przeszły do sanockich szkół średnich i będą służyć na korytarzach szkolnych, przy dobrym poszanowaniu co najmniej jeszcze przez 10 lat.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy