Reklama

Rząd obcina samorządowcom

Opublikowano:
Autor:

Rząd obcina samorządowcom - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie płacowe, które o 20 procent obniża pensje m.in. wójtom i burmistrzom. Cięcia, które będą obowiązywać od 1 lipca, dotkną także naszych włodarzy.

Rozporządzenie weszło w życie 19 maja 2018 r. Do tej pory wysokość pensji samorządowców ustalali radni. Wynagrodzenie składa się z podstawy oraz dodatków uzależnionych od jej wysokości. Włodarze otrzymują dodatek za pełnienie swojej funkcji, jest także dodatek specjalny i stażowy (za wieloletnią pracę).

Jak informuje Serwis Samorządowy PAP, 9 maja minister spraw wewnętrznych i administracji przesłał do zaopiniowania przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego dwa nowe załączniki do projektowanego rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Znajdziemy w nich nowe propozycje "widełek" mówiące, ile maksymalnie i minimalnie mogą zarabiać poszczególni samorządowcy.

 
Nie więcej niż...

 

Przykładowo, wynagrodzenie zasadnicze wójtów najmniejszych gmin do 15 tys. mieszkańców (sześć gmin w naszym powiecie) wyniesie maksymalnie 4,7 tys. zł, a stawki dodatku funkcyjnego - 1,9 tys. zł.

Z kolei burmistrzowie miast między 15 tys. a 100 tys. mieszkańców (jak np. burmistrz Sanoka) maksymalnie otrzymają 4,8 tys. zł brutto pensji zasadniczej i maksymalnie 2,1 tys. zł dodatku funkcyjnego.

 Obniżka pensji to pomysł, który przedstawił Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Zrobił to na tej samej konferencji, podczas której poinformował, że nagrody dla członków rządu Beaty Szydło zostaną wpłacone na konto Caritasu.

 W uzasadnieniu projektu autorzy wskazali, że obniżenie pensji niektórych samorządowców "jest odpowiedzią na powszechne oczekiwania społeczne związane z pełnieniem funkcji publicznych".

Jeśli chcecie dowiedzieć się, ile zarabiają nasi samorządowcy oraz o ile spadnie ich wynagrodzenie, koniecznie przeczytajcie aktualny numer Korso Gazeta Sanocka.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE