Reklama

Rząd dał pieniądze. Podstawówka w Ustianowej Górnej kupi mikroskop, eketroskop, kolby i probówki

Opublikowano:
Autor:

Rząd dał pieniądze. Podstawówka w Ustianowej Górnej kupi mikroskop, eketroskop, kolby i probówki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Ustianowej Górnej dostała rządowe pieniądze na zakup pomocy dydaktycznych.

Gmina w czerwcu skierowała wniosek do Ministerstwa Edukacji Narodowej na zakup pomocy dydaktycznych niezbędnych do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych w szkołach podstawowych. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony. Dotyczył on głównie szkół podstawowych z klasami, siódmą i ósmą, które nie działały w zespołach z gimnazjum i nie zostały przekształcone z gimnazjum.

Ministerstwo rozdysponowało pieniądze w wysokości 38 437 złotych. Jedyną szkołą spełniającą kryteria ministerialne była Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Ustianowej Górnej. Nauczyciele zdążyli już sporządzić spis najbardziej potrzebnych rzeczy. Do nauki chemii będą to probówki, kolby i zestawy odczynników chemicznych. Zestaw biologiczny obejmuje mikroskop cyfrowy oraz zestaw preparatów mikroskopowych roślin i tkanek człowieka. Z kolei niezbędne pomoce do fizyki to miernik uniwersalny wielkości elektrycznych, zestaw siłomierzy, termometr elektroniczny, zestaw podstawowych obwodów elektrycznych i elektroskop. W ramach rezerwy nauczyciele do listy wpisali mapy ścienne, atlasy i globusy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE