Reklama

Reklama

Robert Płaziak kandydat na burmistrza miasta Sanoka przedstawił swój program wyborczy

Opublikowano: sob, 29 wrz 2018 19:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas dzisiejszej konwencji wyborczej Robert Płaziak kandydat na burmistrza Sanoka zaprezentował swój plan kierowania miastem i wizję jego rozwoju.

Reklama

- Bez zbędnych fajerwerków, balonów, śpiewów i skandowania przedstawiam konkretny plan na kierowaniem miastem - mówił dzisiaj podczas spotkania z dziennikarzami Robert Płaziak, czwarty kandydat na fotel burmistrza miasta Sanoka.

Mityng wyborczy kandydata odbył się w samo południe w sali konferencyjnej hotelu Sanvit. Choć Robert Płaziak stratuje jako bezpartyjny kandydat to jego zapleczem wyborczym jest Sojusz Lewicy Wyborczej i porozumienie Lewica Razem. Bo jak sam mówi poglądy na gospodarkę ma liberalne i serce ma z lewej strony. Jednak do spraw rodzinnych podchodzi zdecydowanie konserwatywnie.

W trakcie spotkania z dziennikarzami Robert Płaziak przedstawił krótki, ale zdaniem kandydata na burmistrza, treściwy i konkretny plan na kierowanie miastem, którego charakteryzuje skrót SMART - Sanok Miastem Ambicji Rozwoju i Technologii.

Kandydat zaprezentował sytuację finansową miasta. Dochody bieżące, mówił, są na poziomie 182 milionów złotych, w tym kwota długu w 2018 roku to blisko 75 milionów złotych. Robert Płaziak, zapowiedział, że jako doświadczony ekonomista, mający za sobą pracę na rzecz sanockiego, a obecnie leskiego szpitala potrafi pracować i kierować jednostkami zadłużonymi. Jego punktem wyjścia jest współdziałanie z innymi samorządami: ościennymi gminami i powiatami: leskim i sanockim. Ponadto inwestycja w ludzi, a nie, jak podkreślał wielokrotnie Robert Płaziak, inwestycja w beton.

Wspieranie małych firm, stypendia dla uczniów uczących się w Sanoku i bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla nich. Wykorzystanie potencjału rynku wtórnego, wsparcie mieszkań komunalnych, a także uwolnienie terenów pod nowe inwestycje (m.in. mieszkaniowe) wzorem Rzeszowa. Równoległe poprawa infrastruktury hotelowej, umiejętne zatrzymanie turytów w mieście i wykorzystanie potencjału budowanej obwodnicy. Ponadto ożywienie Rynku i Placu św. Michała w Sanoku, a przede wszystkim stworzenie budżetu miasta jako stricte obywatelskiego, to tylko niektóre pomysły Roberta Płaziaka kandydata na fotel burmistrza Sanoka.

Na koniec spotkania Robert Płaziak powrócił do pomysłu debaty kandydatów na burmistrza Sanoka, wzywając ich tym razem do bezpośredniej konfrontacji i dyskusji merytorycznej na rzecz miasta i jego mieszkańców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +4 / -4

    snk

    Dobry kandydat. Merytorycznie przygotowany do pełnienia funkcji burmistrza.