Reklama

REGION: Potrącenie pieszej na przejściu dla pieszych. Zachowajmy ostrożność!

Opublikowano:
Autor:

REGION: Potrącenie pieszej na przejściu dla pieszych. Zachowajmy ostrożność!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i bezpieczną jazdę. Wczoraj w Ustrzykach Dolnych doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący chevroletem nie ustąpił pierwszeństwa, będącej na przejściu dla pieszych kobiecie. Piesza została przewieziona do szpitala.

Piesi stanowią najbardziej narażoną na udział w wypadkach grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Odnoszą oni również najpoważniejsze obrażenia w wyniku zdarzeń drogowych. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi na przejściach dla pieszych.

Każdy kierujący pojazdem powinien pamiętać, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach. Ponadto kierowcom zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim (z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany) oraz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. 

Pieszym przypominamy o tym, by każdorazowo, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych, upewniali się, że bezpiecznie mogą na nie wejść, nie powodując nagłego hamowania nadjeżdżającego pojazdu. Dodatkowo prosimy, aby spacerując drogą, nawet podczas sprzyjającej pogody, starali się być widoczni dla innych użytkowników dróg. Jeśli na spacer udają się o zmroku i będą się poruszać w warunkach złej widoczności, koniecznie powinni stosować elementy odblaskowe.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE