Reklama

REGION: Koń wstrzymał ruch pociągów

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj rano (6.09) około godziny 9:00 we Wróbliku Szlacheckim doszło do nietypowego zdarzenia. Koń utknął na wiadukcie kolejowym, co spowodowało wstrzymanie ruchu pociągów na trasie pomiędzy Krosnem, a Sanokiem.

Straż pożarna, policjanci oraz Straż Ochrony Kolei zostali powiadomieni o nietypowym zdarzeniu do którego doszło we Wróbliku Szlacheckim w gminie Rymanów. 

Około godziny 9:00 mężczyzna z dwoma końmi szedł torowiskiem. Po wejściu na wiadukt pod jednym z koni ugięła się blacha. Niestety do otworu wpadła jedna z nóg zwierzęcia, a jego właściciel sam nie był w stanie jej wydostać. Powiadomił pobliskich mieszkańców, aby mu pomogli w uwolnieniu zwierzęcia. Poinformowano również PLK, aby wstrzymać ruch pociągów w tym miejscu oraz straż pożarną i policję. 

Po kilkunastu minutach udało się wydostać nogę konia z pułapki. Na szczęście obrażenia nie okazały się groźne i lekko ranny koń mógł kontynuować podróż. Właściciela konia pouczono, że nie może przemieszczać się ze zwierzętami szlakiem kolejowym.

W działaniach uczestniczyli strażacy z JRG Krosno wraz z dowódcą JRG, policjanci KP Rymanów oraz pracownicy PLK.

 

red. fot. Krosno112.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE