reklama

Reaguj widząc osoby zagrożone wychłodzeniem!

Opublikowano:
Autor:

Reaguj widząc osoby zagrożone wychłodzeniem! - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościNie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wczoraj zgłoszenie i podjęte działania pomogły kobiecie, której groziło wychłodzenie. Nietrzeźwa 39-latka leżała na chodniku w rejonie jednego ze sklepów na terenie Sanoka. Na zewnątrz panują niskie temperatury. Gdyby nie odpowiednia reakcja, mogłoby dojść do tragedii.
reklama

Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas mrozów.

 

Wczoraj około godziny 20, policjanci zostali powiadomieni o tym, że na chodniku w okolicach jednego ze sklepów w Sanoku leży nietrzeźwa kobieta. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce. Okazało się, że 39-letnia mieszkanka powiatu sanockiego miała problemy z utrzymaniem równowagi. Ze względu na niską temperaturę pozostawienie kobiety w takim stanie bez opieki zagrażało jej życiu.

 

Mundurowi udzielili kobiecie pomocy. 39-latka po badaniu lekarskim została przewieziona do sanockiej komendy Policji i osadzona w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do czasu wytrzeźwienia. 

reklama

 

Na zewnątrz panują niskie temperatury. Gdyby nie zgłoszenie i odpowiednia  reakcja, mogłoby dojść do tragedii. Pamiętajmy, jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obok kogoś, komu może grozić wychłodzenie. Wystarczy zadzwonić na bezpłatny telefon alarmowy 112. Nasze działanie może uratować ludzkie życie.

 

Warto skorzystać także z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która posiada zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. W ten sposób również można informować o miejscach przebywania bezdomnych. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie. Ponadto w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego działa bezpłatna, całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem można uzyskać informacje o placówkach przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo