Reklama

Przesyłka od Serca dla pacjentek z okazji Dnia Kobiet [ZDJĘCIA+WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To już czwarta edycja wzruszającej akcji "Przesyłki od serca" sanockiego Sanitasu. Serduszka z motywującym listem - dla chorych pacjentek mają być symbolem miłości i swoistym amuletem, dającym siłę w chwilach zwątpienia, towarzyszącym przez całą trudną drogę do wyzdrowienia.

Podczas pierwszej edycji od pomysłu do Dnia Kobiet było bardzo mało czasu. Wszystko stało się zupełnie spontanicznie. Sanitasowa ekipa spotykała się po pracy i do późnych godzin nocnych przez kilka dni z uśmiechem tworzyła serca.

 

🟠  Czytaj również:  Są wyniki konsultacji społecznych. Mieszkańcy wsi jednoznacznie wyrazie swój sprzeciw!

 

Wszystko to z myślą o pacjentkach, które Dzień Kobiet spędzą na oddziałach onkologicznych. Pomysł spodobał się jego twórcom, ale przede wszystkim przyniósł ogromną radość obdarowanym pacjentkom. Nie sposób zatem było nie powtórzyć czegoś tak wspaniałego. 

 

 

 

W tym roku pacjentki, do których adresujemy przesyłkę znalazły się w podwójnie trudnej sytuacji. Z jednej strony są poddane wymagającemu procesowi leczenia onkologicznego, z którym wiąże się odczuwanie różnych, często mało przyjemnych emocji, a z drugiej strony obostrzenia związane z sytuacją epidemiczną w kraju często uniemożliwiają zaspokojenie ich istotnych potrzeb. Mam tutaj na myśli m.in. potrzebę kontaktu z innymi ludźmi, bliskości, które wpływają na poczucie dobrostanu psychicznego . Mamy nadzieję, że ten drobny upominek chociaż na chwilę wywoła uśmiech na ich twarzach i przypomni, że nie są w tej całej sytuacji same.

- mówi Monika Wietecha – psycholog.

 

To już 4 edycja akcji Przesyłka od serca, z okazji dnia kobiet. Pomysł na pierwszą zrodził się spontanicznie, a pozytywny odbiór przerósł nasze oczekiwania. Setki serc z upominkiem trafi na ręce pacjentek przebywających w tym dniu na onkologicznych na terenie kilku województw. Z roku na rok, serduszek przybywa. Rośnie też liczba wolontariuszy zaangażowanych w akcję, bardzo przez nich lubianą.  W akcji wspierają nas dwie sanockie firmy Automet i Agenda 2000 oraz Studio Vimbo, Tegorocznego zamieszania nie byłoby bez naszego Partnera oraz sponsora z Krosna Rodzinnej Firmy TMS &Tk-Royal. To wspaniali, otwarci ludzie o wielkich sercach. Szalenie kreatywni i pełni pasji do tego co robią. Wspierają nas od kilku lat. To właśnie oni tworzyli te serca. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli w tej akcji.

- komentuje Anna Nowakowska - Sanitas

 

Współpraca z Sanitasem to była szybka decyzja i spontan. Zaczęło się od tego że w jednym z portali internetowych zobaczyłem, że Sanitas na akcje lepi serduszka. Wtedy pomyślałem że przecież mamy maszyny i moglibyśmy coś takiego zaprojektować i wykonać, a nóż się uda. Tak się zaczęła nasza współpraca. Trzeba czasami zrobić coś od siebie, od serca. Coś, co będzie cieszyć nas i innych. Nie ukrywajmy, żadne pieniądze nie zastąpią tego uśmiechu drugiej osoby, która znajduje się w tej trudniejszej chwili swojego życia.

Tomasz Jaracz – Właściciel Firmy TMS&TK Royal z Krosna

 

Biorę udział w akcjach Saniatsu od lat. Panuje tutaj bardzo fajna atmosfera. Tym razem przygotowaliśmy upominki dla pacjentek onkologicznych na dzień kobiet. Miło mi, że mogę być pomocny i sprawiać radość innym. 

- Kamil Świdnicki – wolontariusz, uczeń ZS nr 2 w Sanoku

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy