Reklama

Przepustki do Elbląga

Opublikowano:
Autor:

Przepustki do Elbląga - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Drużyny Gimnazjum nr 1 i Zespołu Szkół nr 3 awansowały do Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o "Puchar Bałtyku" w Elblągu. Blisko były też zespoły G-3 i II LO.

Finał Wojewódzki Gimnazjady

Został rozegrany w hali Gimnazjum w Żurawicy. O tytuł mistrza Podkarpacia walczyło 9 drużyn, z czego dwie z Sanoka, G-1 i G-3.

Po zaciętych i pełnych emocji spotkaniach po pierwsze miejsce sięgnęła "jedynka", której opiekunem jest Piotr Zagórski. Jego zespół nie przegrał ani razu, strzelając sporą ilość bramek – 19 w czterech spotkaniach (jedno, grupowe z G. Wielkie Oczy, zostało przepisane z fazy grupowej do finałów). Najwięcej problemów sprawiła mu ekipa Adama Dmitrzaka, czyli sanocka "trójka". W meczu z tą drużyną padł bezbramkowy remis.
Skład G-1: Sebastian Bar, Dominik Buczek, Marcin Dulęba, Bartosz Florczak, Damian Ginda, Krystian Kopiec, Sebastian Kwiatkowski, Louis Micoli, Jakub Najsarek, Patryk Niemczyk, Filip Sienkiewicz, Filip Wiszyński. Opiekun: Piotr Zagórski.

"Trójka" miała pecha do remisów, których zaliczyła w sumie trzy. Wygrane zanotowała z Żurawicą (w grupie) i z Gimnazjum Wielkie Oczy, co zdecydowało o sięgnięciu po srebrne medale. Skład G-3: Jakub Baran, Karol Bil, Łukasz Gadomski, Tymoteusz Glazer, Daniel Izdebski, Konrad Kall, Maksymilian Kluska, Adrian Milczanowski, Karol Oklejewicz, Witold Pelc, Filip Pielech, Mateusz Rogos. Opiekun: Adam Dmitrzak.

Finał Wojewódzki Licealiady

W hali sportowej przy PWSZ walczyło 6 drużyn (dwie z Sanoka, dwie z Dębicy, po jednej z Rzeszowa i Sokołowa Małopolskiego) w systemie "każdy z każdym" ( wyniki kilku meczów przepisano z półfinałów).

Murowanym faworytem była drużyna ZS-3 Sanok kierowana przez Jarosława Dulębę. Sprostała presji dzięki umiejętnościom, ale też wspaniałemu dopingowi, jaki zafundowali uczniowie tej szkoły. Jedyne do czego można było się przyczepić w ich grze, to czasami zbytnia indywidualność poszczególnych zawodników. Poza tym "trójka" potwierdziła swoją dominację. Przydało się doświadczenie ekstraligowe i z Sanockiej Ligi Unihokeja takich graczy jak Maciej Brukwicki, Jakub Sujkowski, Dominik Januszczak, Patryk Myćka czy Mateusz Olszowy. Technicznie zawodnicy ZS-3 górowali nad rywalami. Najtrudniejszy wydaje się, że był pierwszy mecz, w którym wprawdzie prowadzili z Sokołowem Małopolskim, ale rywal zdołał doprowadzić do wyrównania – jednocześnie to jedyna stracona przez ZS-3 bramka w całym turnieju. Remis utrzymywał się na tyle długo, że zapachniało sensacją. Jednak starczyło zimnej krwi, by na 15 sekund przed ostatnią syreną do siatki trafił Jakub Sujkowski. Wysoko poprzeczkę postawiło II LO z Dębicy, ale i ten zespół udało się pokonać różnicą jednego gola.

Zwycięski skład: Mateusz  Olszowy,  Kacper Cęgiel – Patryk Myćka, Damian Brejta,  Maciej Brukwicki, Rafał Czytajło, Dominik Januszczak, Filip Kwolek, Michał Nazarkiewicz, Jakub Sujkowski, Marcin Hnat, Maciej Zygmunt. Opiekun: Jarosław Dulęba.

Dramatycznie rywalizacja ułożyła się dla II LO Sanok. Liceum przystępowało do finału w gorszej sytuacji od "trójki", bo z meczem zaliczonym z półfinałów właśnie z tą drużyną, przegranym 0:4. Dlatego w zasadzie od początku wysoce prawdopodobne było, że powalczy o najwyżej drugie miejsce. I do ostatniego meczu była na to szansa. Ekipa Marty Szerszeń pokonała trzech przeciwników, nie tracąc bramki po niełatwych meczach. Wszystko posypało się w starciu z ZS-2 Dębica. Mimo tego że to Sanok prowadził grę, strzelali rywale, choć wcale nie mieli ku temu za wiele okazji. Kluczowym momentem wydaje się odesłanie na ławkę kar Dominika Pielecha. Dębica zdobyła w przewadze drugiego gola i postawiła II LO w trudnej sytuacji. Sanok z niej nie wybrnął, za chwilę stracił kolejne bramki i tym samym szanse na drugie miejsce. Na pocieszenie pozostały medale brązowe.

Skład II LO: Radosław Sienkiewicz – Mirosław Ptak, Miłosz Duduś, Dawid Sabat, Miłosz Balazs, Marcin Suchyna, Dominik Pielech, Bartek Skrabalak, Dominik Burczyk, Wojciech Pisula, Jakub Izdebski, Łukasz Wroniak, Piotr Gomułka, Mateusz Szomko, Radosław Huczko. Opiekun: Marta Szerszeń.

Wyniki

Gimnazjada
G-1 Sanok – G. Górki 7:1; – G. Wielkie Oczy 6:3 (zal. do finału); – G-3 Sanok 0:0; – G. Brzeźnica 6:0
G-3 Sanok – G. Żurawica 2:0, – G. Krzeszów 1:1; G. Brzeźnica 1:1; G-1 Sanok 0:0; G. Wielkie Oczy 3:1

Licealiada
ZS-3 – ZS Sokołów Młp. 2:1 (Januszczak, Sujkowski); – ZS-2 Dębica 2:0 (Brukwicki, Myćka); – II LO Dębica 1:0 (Sujkowski); III LO Rzeszów 3:0 (Sujkowski, Brejta, Januszczak)
II LO Sanok – II LO Dębica 1:0 (Pisula); – ZS Sokołów Młp. 2:0 (Skrabalak, Duduś); – III LO Rzeszów 3:0 (Skrabalak, Pielech, Duduś); ZS-2 Dębica 0:4

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE