Reklama

PRZEMYŚL: Zderzenie osobowego opla z motocyklem

Opublikowano:
Autor:

PRZEMYŚL: Zderzenie osobowego opla z motocyklem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 czerwca wieczorem policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego przy ul. 3-go Maja w Przemyślu, gdzie doszło do zderzenia osobowego opla z motocyklem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Przemyscy policjanci apelują do kierowców samochodów oraz fanów „dwóch kółek” o wzajemny szacunek, rozwagę i bezpieczną jazdę.

Policjanci z przemyskiej drogówki przypominają wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów, ale także o zachowaniu wzajemnego szacunku na drodze. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z wypadku bez obrażeń.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w wczoraj około godz. 20 na skrzyżowaniu ul. 3 Maja z ul. Opalińskiego w Przemyślu. 41-letnia przemyślanka skręcając w lewo, w ul. Opalińskiego, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 21-letniemu motocykliście z powiatu jarosławskiego, w wyniku czego doszło do zderzenia. Pogotowie ratunkowe przewiozło kierującego jednośladem do szpitala. Motocyklista po badaniach został wypisany ze szpitala, a kierująca oplem ukarana mandatem karnym.

Przypominamy:
Motocyklista, podobnie jak rowerzysta czy pieszy, jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, który nie posiada karoserii ochronnej, minimalizującej uszkodzenia ciała w przypadku wypadku drogowego. Kierowcy samochodów osobowych często nie zauważają jednośladów przy zmianie pasa ruchu i niechętnie umożliwiają przejazd na zakorkowanych ulicach, a także wymuszają pierwszeństwo przejazdu.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę. Co istotne, apel ten kierujemy nie tylko do motocyklistów, ale do wszystkich korzystających z dróg. Dane statystyczne wskazują bowiem, że około 80% wypadków, w których ofiarami są motocykliści, spowodowanych jest przez innych uczestników ruchu. Życzliwość, uprzejmość, ostrożność – to cechy, które powinny przyświecać wszystkim kierowcom, zarówno motocykli i samochodów. Bądźmy ostrożni, tak aby tegoroczny tragiczny bilans ofiar wśród motocyklistów był zerowy!

Zasady bezpiecznego zachowania dla kierowców samochodów:

 •  Myśl o motocyklu jak o człowieku, nie pojeździe
 •  Rozglądaj się uważnie, szczególnie na skrzyżowaniach, podczas zmiany pasa i skrętów w lewo
 •  Zachowaj dystans od motocykla
 •  Uważaj na motocykle i motorowery wiozące pasażerów
 •  Udostępnij miejsce na wygodne manewrowanie na boki
 •  Pamiętaj: motorowerzyści to często nieletni i niedoświadczeni kierowcy!

Jadąc motocyklem lub skuterem musimy pamiętać o zachowaniu następujących zasad bezpieczeństwa:

 • Dostosuj prędkość do warunków panujących na drogach
 • Nie jedź slalomem między pojazdami
 • Zawsze zakładaj kask ochronny,
 • Pamiętaj o odzieży ochronnej - niedopuszczalna jest jazda w krótkich spodenkach, klapkach i bez kasku,
 • Zwracaj uwagę na innych uczestników ruchu drogowego,
 • Nie przeceniaj swoich umiejętności, nie ryzykuj na drodze, nawet niegroźna kolizja czy wywrotka grozi utratą zdrowia lub życia

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Bez względu więc na to, jaki środek transportu wybierzemy, na drodze zawsze powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem. Wszyscy chcemy przecież tego samego - bezpiecznie dojechać do celu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE