Reklama

Promotor Kolei

Opublikowano:
Autor:

Promotor Kolei - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jerzy Zuba – radny powiatu sanockiego i jednocześnie pełnomocnik burmistrza Zagórza ds. Kolei został nominowany do prestiżowej nagrody "Lokomotywa Rynku Kolejowego 2017" w kategorii Promotor Kolei. Internetowy plebiscyt potrwa do 27 sierpnia br.

Oficjalne  ogłoszenie  zwycięzców  konkursu  nastąpi 7 września podczas Międzynarodowych  Targów  Kolejowych  TRAKO  w  Gdańsku.
Jerzy Zuba traktuje swą nominację jako wyróżnienie dla całego grona osób walczących o rozwój transportu kolejowego w Bieszczadach. Pasją do kolejnictwa zaraził się w już w dzieciństwie od swojego dziadka kolejarza, który na zagórskim węźle kolejowym przepracował ponad 40 lat. I choć ostatecznie wnuk nie poszedł zawodowo w ślady swojego dziadka to, zaraz po studiach socjologicznych na UJ, jako dziennikarz lokalnych mediów zawsze prezentował prokolejowy punkt widzenia. Od momentu uzyskania mandatu radnego powiatu sanockiego w 2014 r. Jerzy Zuba jako samorządowiec bezkompromisowo i konsekwentnie działa na rzecz przywrócenia właściwej roli transportu kolejowego w swych rodzinnych Bieszczadach. W wyniku zainicjowanej przez niego kampanii społecznej KochamKolej.pl po kilkuletniej przerwie przywrócony został pasażerski ruch kolejowy na linii kolejowej nr 107 Zagórz – Łupków. Bywało tak, iż nieszablonowe działania  promocyjne Zuby realizowane we współpracy m.in. z Zakładem Linii Kolejowych w Rzeszowie, Podkarpackim Oddziałem Przewozów Regionalnych (obecnie PolRegio) oraz Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim owocowały dosłownymi... kolejowymi klęskami urodzaju.
Dzięki tego rodzaju spektakularnym sukcesom na kolejowej mapie Podkarpacia na stałe zagościł pociąg www.BieszczadzkiZaczek.pl  relacji Rzeszów – Komańcza, którego transgraniczna mutacja pod nazwą www.WojakSzwejk.eu kursuje obecnie w wakacyjne weekendy na trasie Rzeszów – Medzilaborce. Jerzy Zuba udowodnił, iż kolej można skutecznie promować zarówno z... rapem na ustach, jak i... z siekierą w ręku. W tym drugim wypadku chodzi o zainicjowaną przez niego I Bieszczadzką Siekierezadę Kolejową Akcja zrealizowana w dniach 21 – 22 października 2016 roku pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracjioraz Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych zaowocowała  odkrzaczeniem 8-kilometrowego odcinka linii kolejowej nr 102  od strony Przemyśla do przygranicznych Malhowic umożliwiającym pierwsze po 24 latach przerwy otwarcie kolejowej bramy granicznej do ukraińskich Niżankowic.   Planowany w ramach KKE transgraniczny system komunikacyjny bazując na liniach kolejowych wybudowanych jeszcze za czasów monarchii austro-węgierskiej ma ponownie łączyć obszar polsko-ukraińsko-słowacko-węgierskiego pogranicza wpisując się w ideę Europy Karpat.Zorganizowane w dniach 24 i 25 czerwca br.,  na inaugurację KKE we współpracy z firmą SKPL Cargo Sp. z o.o.  promocyjne kolejowe przejazdy na Słowację i Ukrainę  zakończyły się dużym sukcesem. Uruchomiony w ramach KKE pociąg  "Bieszczadzki Motoraczek"  relacji Sanok - Zagórz - Łupków cieszy się rosnącym z dnia na dzień zainteresowaniem wśród pasażerów.
- Nominacja mojej skromnej osoby do "Lokomotywy Rynku Kolejowego 2017" to wyraz uznania dla całego środowiska związanego z kampanią KochamKolej.pl Ta sytuacja szczęśliwie przydarza się nam w momencie kiedy ważą się losy projektu Karpackiej Kolei Euroregionalnej. Każdy głos oddany na mnie w myśl słynnej maksymy - wszyscy za jednego jeden za wszystkich, będzie de facto głosem za większą obecnością transportu kolejowego w Bieszczadach - mówi Jerzy Zuba.
Ankieta konkursowa dostępna jest na stronie http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/glosowanie-na-lokomotywy-rynku-kolejowego-2017-82883.html
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE